Ruinu z roku 1887 zrenovovali na nádherný hostel, který nabídli k prodeji za několik milionů

Historický dům v Pensylvánii zel dlouho prázdnotou a chátral, než se ho ujali noví majitelé a přetvořili  v něco neuvěřitelného. V současné době je dům zcela opravený a znovu obyvatelný. K renovacím došlo jak u stavebních prvků a dílců, aby byla zajištěna dostatečná stabilita konstrukcí, tak u interiéru, u kterého byl zachován původní styl výzdoby i vybavení.

Rekonstrukce interiéru i exteriéru

Zvláštní dům ve městě York v Pensylvánii celá léta chátral a zdálo se, že jej  zachrání pouze zbourání. Naštěstí se našli lidé, kteří si cení architektonických památek, a provedli jeho celkovou rekonstrukci. Ta byla směřována k cíli zachování a vyzdvižení původního architektonického stylu označovaného jako styl královny Anny, který se vyznačuje propracovanými ozdobnými detaily a přiznanou zděnou konstrukcí. V rámci renovací byly některé působní konstrukce zcela nahrazeny novými a fasádě i střeše byly dodány nové velmi vkusné odstíny, které dům rozhodně vyčleňují mezi ostatními. Uvedený styl byl rovněž zachován ve výbavě interiéru – pokud do domu vstoupíte, budete okouzleni především překrásnými vyřezávanými detaily.

Z neobyvatelné ruiny k nevšednímu ubytování

Dům z roku 1887 tak nedostal jen novou fasádu, ale i nový účel. Noví majitelé zodpovědní za tuto úžasnou rekonstrukci a renovaci, dotáhli své dílo do úspěšného konce – z neobyvatelného domu vytvořili zcela unikátní hostel s replikami původního nábytku, který dýchá atmosférou devatenáctého století. V domě je 5 luxusních ložnic, které jsou plně vybaveny a velmi harmonicky se v nich snoubí staré časy s moderními technologiemi. 

Úvodní Trulia: Pixabay, Zdroj: Captivatinghouses.com