Co číslo, to jiné vlastnosti. Spočítejte si životní číslo a zjistěte, co o vás prozrazuje datum narození

Podle numerologie je role data narození klíčová a určuje zásadní charakterové vlastnosti. Obdobně jako u astrologie a znamení zvěrokruhu, bere v potaz také měsíc, ve kterém se daný jedinec narodil, ale navíc ještě rok. Všechna čísla se musí sečíst a z toho vyplynou charakteristiky s čísly od 1 do 9 anebo 11 a 22. Co o vás čísla prozrazují?

Jak sčítat

Nejprve je nutné datum narození správně sečíst, číslo zapsat ve formátu DD/MM/RRRR a poté jednotlivé číslice sečíst. Pro názornost:

01/10/1985 = 0+1+1+0+1+9+8+5 = 25

Číslo 25 není ani jednociferné, není ani číslem 11 nebo 22, proto je nutné výsledek ještě jednou sečíst, součtem 2+5 pak vznikne číslo 7. Jaké charakteristiky se skrývají pod jednotlivými čísly?

Číslo 1

Je součet vašeho narození číslo 1? Charakterizuje vás ambicióznost a motivovanost pro věc. Lidé narození s tímto číslem bývají vůdčí typy a prokazují velkou vůli uspět. Jsou ochotní pro úspěch nejít přímou cestou. Jsou sebevědomí a dosti nezávislí. Bohužel negativní stránkou čísla 1 je agresivita a z větší části sebestřednost. Lidé tohoto čísla by proto měli myslet více na své okolí a bližní.

Číslo 2

Lidé dvojky jsou empatičtí, tolerantní a umí spolupracovat, bývají velmi skromní. Bohužel mohou být až příliš citliví. Mívají sklon být nerozhodní v důležitých věcech a někdy trpí sociální úzkostí. Potřebují také vedle sebe někoho, kdo je vede, protože sami nevyvíjejí dostatek iniciativy.

Číslo 3

Bude večírek nebo garden party? Lidé čísla 3 milují ruch a okázalost, bohužel občas bývají povrchní. Jinak však nezapřou umělecké sklony, mívají expresivní vyjadřování a milují velké akce. Někdy však opomíjejí malé radosti všedních dnů, nuda pro ně může být ubíjející. Milují aktivní činnost, což však nemusí všem vyhovovat.

Číslo 4

Praktičnost, metodika a dobrá organizace, to jsou atributy lidí čísla 4, kteří vynikají v technických oborech. Na druhou stranu nebývají úspěšní na poli kreativity. Dalším nešvarem je jejich přílišná upřímnost, což okolí neocení, ba naopak myslí si o nich, že jsou tvrdohlaví, konzervativní nebo zapšklí. Co doporučit lidem čísla 4? Rozhodně se uvolnit a pokusit se ukázat také svoje city a snažit se pochopit ostatní.

Číslo 5

Začíná dobrodružství! Číslo 5 se nebojí vydat na cestu kdykoli, ať již v souvislosti s cestováním, rodinným životem nebo změnou zaměstnání. Znakem lidí čísla 5 je flexibilita, jejich život bývá neuspořádaný až chaotický. Život s nimi nemusí být pro každého.

Číslo 6

Rodina je základ! Obdobně partnerství nebo manželství bere toto číslo nadmíru vážně a bývá chápajícím a trpělivým posluchačem ostatních. Jsou rodinnými rádci, ale jsou nápomocni také přátelům. Nelze se však rozdat, někdy je lepší do cizích vztahů nevstupovat a věnovat více pozornosti sobě.

Číslo 7

Přemýšliví lidé a zahloubaní do sebe? To jsou lidé čísla 7, kteří mají introvertní povahu. Namísto večírku s přáteli jdou v pátek večer do kina nebo se zaposlouchají do hudby doma v obýváku. Vše mívají promyšlené a nevrhají se do nebezpečí. Lidé tohoto čísla se často z města stěhují na venkov nebo do hor, kde najdou vnitřní klid. Soužití s nimi nebývá lehké, bývají dost pesimističtí.

Číslo 8

Obchodníkem tělem i duší? To jsou lidé čísla 8, kteří touží po moci, úspěchu i penězích. Jsou ochotni riskovat, aby získali, co chtějí. Pro ostatní bývají materialističtí, někdy jdou jejich ambice na úkor rodiny a přátel.

Číslo 9

Dobročinnost mají lidé devítky v srdci, ale neváhají se vzdát velké části svých výdělků ve prospěch ostatních. Pomáhají ostatním v nouzi, i za cenu obětování vlastního pohodlí nebo potřeb. Je ale dobré být více nohama na zemi, lidé čísla 9 bývají totiž příliš idealističtí, podléhají iluzím a jsou někdy přecitlivělí. Mají sklon k náladovosti.

Číslo 11

Lidé tohoto čísla propojuje charakteristiky čísel 1 a 2, jedná se o velmi inteligentní, sebevědomé a ambiciózní osoby. Milují nezávislost. Jsou velmi dobrými členy pracovního týmu, protože jsou odvážní a nebojí se inovací. Občas mívají příliš materiální sklony.

Číslo 22

Kombinací vlastností 2 a 4 vzniká číslo 22, kde lidé tohoto čísla využívají svou vysokou inteligenci pro dosažení cílů. Jsou ochotni budovat pro druhé, někdy až přehnaně, proto bývají ve stresu nebo celkově vyčerpaní

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Astrostyle.com, Thecut.com