První kroky svobody. Po záchraně ze zaniklé ZOO byli věznění medvědi propuštěni do volné přírody

Existuje něco smutnějšího než zvířata v klecích? Zvláště opuštěná zvířata v klecích, které jsou jim příliš malé? Většina zoologických zahrad má velké výběhy a rehabilitační programy na pomoc zvířatům, ovšem najdou se i takové, které pro zvířata představují skutečné vězení. To byl případ i těchto čtyř medvědů.

Zaniklá ZOO a opuštěná zvířata

ZOO, jíž byli tito medvědi součástí, zanikla a zvířata se tak ocitla opuštěná na kraji silnice. Nikdo si jich nevšímal, dokud nedorazili jejich zachránci. Hlavní hrdinové dnešního příběhu se jmenují Bruno, Fifi, Marsha a Pocahontas. Tato parta byla bez pohybu po celá léta, protože byla uvězněná v rezavých klecích, kde nebyla možnost žádného spánku, nikde žádný stín, který by je ukryl před sluncem, žádné pití ani dostatek jídla, nic.

Cirkusová atrakce

Než se ZOO nadobro zavřela, byli nebozí medvědi nuceni předvádět cirkusové triky – postávali na zadních, dokonce jezdili na kolech. K tomu všemu ale byli trénováni prostřednictvím bolesti. Všichni se snažili vyrovnat s fyzickou i duševní deprivací.

Konečně vytoužená záchrana

Organizace PETA unavené a zubožené medvědy vysvobodila a přesunula do hezčích, novějších a prostornějších míst pro potřebnou rehabilitaci. Po jejich zotavení byli vypuštěni do volné přírody. Nemohli se dočkat, až se dostanou na svobodu. Jejich reakce tomu také odpovídala. Jistě nám potvrdíte, že si nikdo z nás nikdy neuvědomil, že se medvědi mohou i usmívat.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Happiest.net