Odborníci sepsali důvody, proč v letních měsících pravidelně jíst vodní meloun

Vodní meloun je v parných letních dnech úžasně osvěžující. Nejen jako občerstvení, ale také pečený na grilu nebo v letním salátu. Ovšem je meloun skutečně tak zdravý, jak se prezentuje? Uvádíme několik zdravotních důvodů, proč zapojit vodní meloun do svého jídelníčku.

Je zdravý pro pohyby střev

I když to nemusí být nejlepší zdroj vlákniny, meloun je velice zdravý pro naše střeva. Prebiotika obsažená v melounu jsou druhem vlákniny, která pomáhá k růstu zdravých bakterií ve střevech. Zajišťují dobře fungující imunitní systém, trávení a šťastný duševní stav.

Málo kalorií, ale hodně živin

Meloun je zdravá svačinka s nízkým obsahem cukrů a kalorií, přesto plná zdravých živin. Obsahuje množství vitamínu A a vitamínu C, jež posilují váš přirozený imunitní systém a jsou dobré pro zdraví pokožky a vlasů.

Snižuje krevní tlak

Trpíte vysokým krevním tlakem nebo špatným krevním oběhem? Pak se zdá, že je meloun to správné řešení. Obsahuje totiž látku L-citrulin, přírodní aminokyselinu, o níž se tvrdí, že snižuje krevní tlak uvolněním cév. A takový bonus – říká se, že meloun pomáhá některým mužům jako druh přírodní Viagry. L-citrulin zvyšuje průtok krve do penisu, což může vyřešit problémy s erekcí.

Pomáhá od bolesti svalů

Opět látka L-citrulin pomáhá také sportovcům. Trpí méně okyselením a bolestmi svalů, pokud si před tréninkem dají meloun. Aminokyselina uvolňuje svaly a podporuje funkci jater, aby se odpad dostal rychleji z těla ven.

Zůstanete hydratovaní

Název vodní meloun mluví za vše. Na 100 g melounu připadá asi 92 g vody. Tímto způsobem získáte spoustu tekutin, které vaše tělo udrží hydratované a zdravé. Je to dobré pro vaši pokožku, pohyby střev, metabolismus atd.

Je plný antioxidantů

Meloun se zdá být jedním z nejlepších zdrojů lykopenu, což je druh antioxidantu, který snižuje alergické reakce, brání vzniku špatných buněk v plicích, chrání také před různými druhy rakoviny a snižuje riziko cukrovky typu 2 a srdečních onemocnění.

Chrání pokožku před sluncem

Tím, že je meloun plný antioxidantů, vitamínů a vody, pomáhá pokožce vytvořit si jakousi přirozenou obranu proti spálení od slunečních paprsků. Ovšem i přesto je aplikace dobrého opalovacího krému stále důležitá.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Health.com