Zabezpečení domu není jen dobrý zámek: pořiďte si chytrý zabezpečovací systém

Každý má rád svůj majetek pod kontrolou, někdy se však ale musí z domu vzdálit, třeba i na dlouho. Jsou to často dovolené nebo delší cestovní služby, na kterých mnoho z nás tráví poměrně hodně času a náš domov mezitím zůstává ponechán v řadě případů doslova na pospas osudu. Je proto třeba jej dobře zabezpečit.

Jen zámek nestačí

Osamělý dům, který je zabezpečený pouhým zámkem na dveřích, je často lákadlem pro nenechavce. Proto se takové chabé zabezpečení nemusí vyplatit. V dnešní době přitom existuje řada možností, jak svůj majetek zabezpečit lépe.

Nejenom bezpečností dveře s kvalitním zámkem mohou pohlídat váš majetek, mezi efektivní způsoby patří i bezpečnostní kamerový systém a další prvky tvořící tzv. chytré zabezpečovací systémy. Mezi jeho součástmi nechybí třeba zvuková signalizace, který svým hlasitým zvukem upozorní na nevítané hosty. Setkat se ale můžeme i s pohybovým čidlem, které odhalí vstup nezvaných hostů hned poté, co vstoupí na pozemek nebo před dveře.

Chytrý systém ale nedělá samotná kamera nebo číslo, je to propojení do centralizovaného ekosystému, ke kterému má majitel přístup skrze webovou i mobilní aplikace odkudkoliv na světě.

Zabezpečovací systém Somfy 

Instalace takového centrálního zabezpečovacího systému je přitom velmi rychlá a snadná. Pomocí aplikace v telefonu či tabletu jej lze navíc snadno spustit a ovládat. Toto efektivní chytré řešení zabezpečení domácnost je vhodné nejen mladé lidi, ale i pro seniory, kteří patří k nejvíce ohroženým skupinám.

Chytrý bezpečnostní systém je chrání i před případným požárem, neboť velmi často zahrnuje i detektor kouře. Snímač bezpečně rozpozná a vyhodnotí danou situaci včas. V případě vniknutí cizí osoby do domu, potom budou zřízeny fotografie pachatele, ale celý záznam může být nahrán bezpečnostní kamerou i v době, kdy je hluboká noc. 

Kvalitní systémy jako jsou se značkou Somfy umožňují i sdílení veškerých funkcí s ostatními členy domácnosti nebo dobrými sousedy pro případ, že nejste doma přítomni. Každý, komu na domově opravdu záleží, by měl o pořízení chytrého zabezpečení uvažovat.