Pokud uvidíte někoho s černou tečkou na dlani, upozorněte policii. Dotyčný potřebuje pomoct

Pokud někdy uvidíte osobu, která má na dlani namalovanou černou tečku, měli byste okamžitě zavolat policii. Znak totiž znamená, že se člověk nachází ve velkých potížích. Kampaň Black Spot odstartovala na Facebooku a je masivním hnutím za přijetí lidí, kteří jsou oběťmi domácího násilí. Tak jednoduchá věc jako černá tečka na ruce znamená volání o pomoc.

Kampaň již pomohla několika obětem

Tím, že si oběti domácího násilí nakreslí černou tečku na dlaň, mohou rychle a účinně sdělit svému okolí, že jsou v nebezpečí, aniž by musely podniknout jakékoli kroky, které by mohly upoutat pozornost jejich násilníka. Takže pokud se někdy setkáte s někým s černou značkou na ruce, pomozte mu tím, že zavoláte policii co nejrychleji a nejdiskrétněji.

„Černá tečka na vaší ruce dává vědět, že jste přežili domácí násilí a že potřebujete pomoc, ale nemůžete o ni požádat přímo, protože váš násilník vás sleduje při každém pohybu, který uděláte. Za pouhých 24 hodin kampaň oslovila více než 6000 lidí po celém světě, pomohlo se tak 6 ženám,“ uvedli organizátoři, kteří mají tuto kampaň na starosti.

Příběh přeživšího domácího násilí

„Jsem těhotná a otec dítěte mě týral, psychicky i fyzicky. Včera jsem byla v nemocnici, byl se mnou i můj muž, už mě nikdy nenechá samotnou. Musela jsem podstoupit lékařskou prohlídku a sestra mě požádala, abych si lehla na postel a zatáhla závěs. Takže díky tomu jsem se mohla posadit a vytáhnout pero z kapsy a napsat ‚POMOZTE MI‘. Nemusela jsem říct ani slovo. Tato kampaň mi dala sílu a nápad, jak požádat o pomoc. Teď jsem konečně v bezpečí, někde jinde, díky té zdravotní sestře a kampani Black Dot. Moc děkuji za všechno, už mě dělí jen týden od porodu a konečně jsem v bezpečí,“ vypráví jedna z obětí domácího násilí.

Úvodní obrázek: The Black Dot Campaign, Zdroj: Snopes.com