Hrdinové existují nejen ve filmech. Mladík zachránil své synovce a poté se bez váhání vydal do hořící pasti vstříc jisté smrti

Derrick Byrd (20) utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na obličeji, zádech a pažích. Bez váhání totiž vběhl do hořícího domu, když si uvědomil, že jeho neteř je v hořící pasti. Mladý hrdina řekl místnímu zpravodajskému kanálu: „I když jsem těžce popálený, je mi to jedno. Lepší já než ona. Je mladá a má před sebou celou budoucnost. Je to hodná holka a zaslouží si žít dál bez potíží.“

Šlo o minuty

Požár v domě začal, když Byrd a šest dalších členů rodiny byli uvnitř, včetně jeho sestry Kayly a jejích tří dětí. Byrd stačil zachránit také své synovce, Juniora a Royce, když společně s nimi vyskočil z okna ve druhém patře. Jeho osmiletá neteř Mercedes se však příliš bála na to, aby skočila poté, co viděla Kaylu padat ze střechy.

Neváhal ani minutu, obětoval by i život

Byrd proto bez váhání vtrhl do budovy, aby ji zachránil. Okamžitě ucítil spalující žár plamenů. „Cítil jsem, jak mě to pálí,” řekl. „Popadl jsem ji, svlékl jsem si košili a obtočil jsem ji kolem jejího obličeje, aby nevdechovala kouř. Pak jsem ji co nejrychleji vynesl ven.” Navzdory vážnému zranění Byrd říká, že by to udělal znovu. “Udělal bych to znovu, i kdybych měl zemřít.”

Léčba bude trvat ještě dlouho

V reakci na to, že ho lidé nazývali hrdinou, střízlivě odpověděl: „Nemohu říct, že jsem hrdina. Udělal jsem to pro svou neteř a synovce, nenechal bych je nikdy zemřít.“ Byrd se nyní bude v nemocnici několik týdnů zotavovat a je možné, že bude mít trvalé následky. Jeho kůže bude pravděpodobně zjizvená a možná bude vyžadovat transplantaci. Přesto je Byrd statečný a tvrdí, že mu jeho jizvy budou navždy připomínat, že udělal něco dobrého.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Abcnews.go