Záhada zmizení vlastní matky se vyřešila po 52 letech. Kolotoč událostí odstartoval inzerát do novin

Linda Johnson byla ještě malá, když její maminka zmizela a nikdy se nedozvěděla o jejím zmizení podrobnosti. Všichni předpokládali, že je mrtvá, ale důkaz pro to neexistoval. Samotné Lindě zbyly po mamince pouze dvě fotky, jedna fotografie byla větších rozměrů, druhá malinká. To bylo vše, co jí zůstalo po rodině.

Nevyřešený případ

Případ Lindiny matky nikdy nebyl vysvětlen a pachatel nebyl dopaden. Nikdy se nenašlo tělo a neexistoval žádný důkaz usvědčující někoho z vraždy. Jediným podezřelým byl Lindin otec, ale ani tam se nikdy neprokázala žádná vina. Linda na matku takřka zapomněla, ale všechny vzpomínky se vrátily ve chvíli, kdy Královská kanadská jízdní policie spustila program o pohřešovaných osobách z 50. a 60. let, kdy každý měsíc se v místním tisku zveřejňovaly údaje o případech, které nikdy nebyly vyřešeny.

Mladá Lucy Ann v náručí Kanaďana

Maminka Lindy, Lucy Ann Carvell, se narodila 14. října 1935 ve Skagway na Aljašce, kde vyrůstala do dospělosti. Milovala však cestování a během svých cest potkala mladého Kanaďana, Marvina Johnsona, kterého si nakonec vzala a přestěhovali se do města Surrey v Britské Kolumbii na jihozápadě Kanady. Brzy se jim narodily dvě děti, založení rodiny však neprovázelo štěstí.

Jednoho dne zmizela

Lucy Ann vychovávala starší Lindu a Daniela, děti se narodily záhy po sobě, a zdánlivě všichni žili jako každá jiná mladá rodina. Skrývali ale tajemství, které vyvrcholilo tím, že v září 1961 mladá Lucy zmizela neznámo kam. Děti si vážnost situace neuvědomovaly, sice viděly, že se něco děje, ale nedokázaly popsat co. Marvinovo chování ale bylo více než podezřelé. O zmizení manželky totiž informoval policii až čtyři roky po jejím zmizení.

Vyšetřování nic nepřineslo

Vzhledem k tomu, že Marvin čtyři roky nikomu neprozradil, že Lucy Ann zmizela, vyšetřovatelé jej považovali za hlavního podezřelého. Měli za to, že mladou ženu zabil a někam zakopal, z toho důvodu dokonce nechali vybagrovat dvorek, aby se přesvědčili, že Lucy Ann není pohřbená právě tam. Marvina však policie nikdy neobvinila a případ pomalu chladl, až byla Lucy Ann zcela zapomenuta.  

Marvin se oženil a na Lucy Ann zapomněly i děti

Nedlouho poté, co se na Lucy Ann zapomnělo, se Marvin znovu oženil a dětem řekl, že s ohledem na macechu o mamince nesmí mluvit. Lindě se po letech vzpomínky na maminku pomalu rozplynuly, „zůstaly jen dvě fotografie,“ jak uvedla Linda pro Canadian Post, když popisovala detaily ohledně případu své matky.

Zvědavost nebo tušení?

Proč jen měla pocit, že by se měla v případu sama angažovat, když v roce 2013 policie uveřejnila fotografii její matky v novinách a popsala případ ze 60. let, který nikdy nebyl náležitě vyšetřen? Věděla, že musí znát pravdu, i kdyby byla sebekrutější a pustila se do práce. Navštívila matriku, kde získala kopii oddacího listu svých rodičů. Na něm také získala jména rodičů její matky. Rozhodla se, že podá inzerát do aljašského deníku, do kterého napsala, že hledá své příbuzné po Margaret a Andrewovi Carvellových. Do inzerátu také napsala o své matce, Lucy Ann Carvell.

Pohřešovaná je moje matka

V té samé chvíli, kdy podala Linda inzerát, se ozvala policii žena, která tvrdila, že na obrázku z červnového čísla poznala svou matku. Informace od desátníka Berta Paqueta se okamžitě dostala také k Lindě. Rhonda Glenn z Whitehorse z Yukonu se pak spojila s Lindou, které potvrdila nejen, že Lucy Ann je její matka, ale dokonce, že stále žije na Aljašce. Kromě toho, že je její dcerou, má ještě další tři sourozence. 

Začaly telefonátem, skončily stěhováním

S maminkou Linda navázala kontakt telefonicky. Celou dobu jí rezonovala v hlavě otázka, proč odešla a znovu se vdala, ale maminka se jí sama svěřila, že ji Marvin vyhodil z domu. Rodinné násilí bylo na denním pořádku a pak jí nikdy nedovolil, aby si děti vzala s sebou. Teď Linda ví o své veliké rodině a rozhodla se, že využije ještě všechen čas, který může s maminkou strávit, a plánuje stěhování na Yukon.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Linda Johnson, Zdroj: Lifebuzz.com