Základní pravidla v péči o ženské intimní partie

V naší kultuře bohužel stále převládá stud bavit se o takových věcech, jako jsou naše pohlavní orgány. Přitom vagína je skutečně fascinující věc. Pochva je základních orgánem, jako je například naše srdce nebo plíce, o nichž diskutujeme zcela otevřeně, jak je udržet zdravé a starat se o ně. Tak tentokrát si povíme něco o tom, co dělat, aby bylo vše v pořádku i tam dole.

Životní styl

Kvalitní strava a pravidelné cvičení jsou jedním z nejlepších způsobů péče o vaši pochvu. Jelikož se jedná o vnitřní orgán, musíte jej vyživovat správným a zdravým životním stylem.

Osobní péče

Věnujte správnou péči vaginální oblasti. Pochva se dokáže čistit sama, proto není nutné ji vyplachovat zevnitř, ale spíše udržovat hygienu kolem ní. Jemný intimní čisticí prostředek pomáhá vyčistit místo tak, aniž by narušil rovnováhu pH nebo způsobil svědění či suchost.

Pravidelné kontroly

Kontrola u gynekologa jednou ročně je nezbytná. Zvláště pokud máte v rodinné anamnéze zdravotní problémy nebo trpíte infekcí močových cest či kvasinkovými infekcemi.

Bezpečný sex

Od kondomů až po lubrikační gely, provozování bezpečného sexu udrží většinu vaginálních problémů na uzdě. Pohlavní choroby totiž mohou vážně ovlivnit vaše zdraví a nedostatek promazávání pochvy může vést k potížím, jako jsou odřeniny nebo dokonce vyrážka.

Správné spodní prádlo

Pokud jde o zdraví pochvy, máme pro vás dvě slova – hypoalergenní bavlna. Noste prodyšné spodní prádlo a dávejte si pozor, aby nebylo příliš těsné.

Obrázky: Freepik