Zapomeňte na podprsenku a pusťte svá ňadra na svobodu. Získají lepší tvar i zdraví

Milióny žen nosí podprsenku každý den. Myslí si, že je to zdravé a nezbytné pro jejich pohodlí, krásu a tvar prsou. Přiznáváme, že u některých žen, například těch s velkým poprsím, je to určitě nutnost v rámci sebevědomí a také jistého komfortu, ale málokterá žena tuší, co užitečného přinese rozhodnutí podprsenku prostě a jednoduše nenosit vůbec.

Lepší tvar prsou

Ženy jsou přesvědčeny, že pokud nepodpoří svá prsa spodním prádlem, půjde jejich poprsí směrem dolů. Nic není větším omylem. Dle francouzské studie ženy, které podprsenku nosí, mají výrazně slabší svaly na hrudi z toho důvodu, že si svaly zvyknou na neustálou podporu a stanou se línými. Výsledkem je, že jsou prsa více převislá.

Lepší spánek

Víte, že existují ženy, které dokonce v podprsence i spí? Rozhodně byste to dělat neměla. Podprsenka brání oběhu krve a zhoršuje kvalitu spánku. Krevní cévy se při nošení podprsenky zužují a krevní tok zhoršuje. V podstatě se jedná o stejnou situaci, jako když si obléknete velice těsný oděv.

Zdraví prsou

Nečistoty, pot a umělé tkaniny mohou způsobit alergie a infekce.

Posílení prsou

Poprsí, které je nuceno bojovat proti gravitaci, je mnohem pevnější.

Prevence před vznikem rakoviny

Tvorba nových tkání snižuje riziko vzniku rakoviny prsu, ale každodenní nošení podprsenky brání růstu nových tkání.

Lepší dýchání

Když máte stlačenou hruď každý den, vaše dýchání se sníží a do plic se bude dostávat méně kyslíku.

Pohodlí

Zatímco opravdu velká prsa je vhodné podepřít podprsenkou, malá a středně velká prsa budou mít větší pohodlí bez spodního prádla.

Obrázky: Pixabay