Zapomenutý přívěs z roku 1953 jako zamrzlý v čase. Interiér ohromí perfektním stavem

Některé domy, které jsou dlouhodobě obývány, se postupně stanou relikvií nejen jejich obyvatel, ale také časových období, kterými si prošly. Když se jdete podívat do domů obývaných kontinuálně těmi samými lidmi, můžete tam nalézt poklady nejen běžného, ale také historického charakteru – způsob, jakým si je majitelé postupně vybavují, obvykle odráží trendy, jež byly aktuální v době jejich mládí nebo pokročilejších letech. Stávají se určitým muzeem, které odkazuje na již téměř zapomenutou dobu, jež se promítla do vzhledu a uspořádání nábytku i dispozičních charakteristik, vždy se ale postupně přetváří do podoby, která zůstává funkčně blízká moderní době. Neobývané domy naopak zachovávají původní účelnost prvků, jak byla zamýšlena v konkrétním období. Návštěva takového domu vás přenese do minulosti jako lusknutím prstu. A stejný zážitek se stal také tomuto páru, který se rozhodl pořídit si obytný přívěs a narazil na tento nevšední kousek.

Přívěs z roku 1953 fungoval jako časová schránka

Když se zmíněný pár rozhodl pořídit si nový obytný přívěs, rozhodně ani jeden z nich nečekal, že na opuštěném vrakovišti objeví takový poklad. Mezi dalšími odepsanými kusy tam stál zachovalý přívěs z roku 1953 s původním vybavením v téměř neporušeném stavu. Jejich nadšení se nedalo ani popsat. Přívěs byl pěkně vybaven dobovým nábytkem, který zde zanechali původní majitelé. Ti jej užívali pouze pár let a poté jej nechali na vrakovišti bez dalšího zájmu.

Oživení starého zařízení

Manželé se rozhodli, že si přívěs ponechají a budou jej opět využívat. Díky nízkému opotřebení nevyžadovalo jeho znovuzprovoznění velké opravy. V současné době je připraven k dalším cestám. Noví majitelé ponechali vše v původním stavu a provedli pouze důkladné vyčištění.

Obrázky: The Wallace Collection