Drahé zákroky proti celulitidě netřeba. Vyzkoušejte intenzivní domácí masáž

I když už léto minulo a do dalšího období krátkých kalhot a sukní zbývá ještě dlouhá řádka dní, není to důvod pro rezignaci na péči o svůj vzhled. Třeba taková celulitida je tím vůbec nejčastějším problémem, se kterým se ženy potýkají a její zmírnění a úplné odstranění je běh na dlouhou trať. Proto je dobré péči o svou pokožku v problematických oblastech nepodceňovat ani v zimě, kdy ji nevystavujeme na odiv okolí. Naopak, právě tato doba je nejvhodnější k tomu, abyste se svých potíží, dámy, zbavily a v létě se mohly pyšnit krásným a pevným tělem.

Od celulitidy vám pomůže pravidelná masáž

Celulitida vzniká díky zhoršenému průtoku krve a lymfy skrze podkožní tkáně v místech, kde se zvětšuje objem podkožních tukových buněk. Tento stav má spoustu různých důvodů, kterými se zde nebudeme zabývat, neboť se jim většinou do velké míry vyhnout nelze.

Pakliže přesto máte zájem o nějaký druh prevence, dobré je dodržovat pravidla zdravé výživy a také dopřát svému tělu dostatečnou pohybovou aktivitu. Kromě toho pak právě masáže, peelingy a další metody podpory krevního oběhu s tímto problémem velmi účinně pomáhají. Poradíme vám dva druhy jednoduchých masáží, které můžete na svou celulitidu aplikovat a tím ji značně redukovat, nebo i úplně odstranit.

Kartáčování celého těla před sprchou

První a nejjednodušší možností je kartáčování těla. To je prospěšné nejen proti vzniku ošklivé pomerančové kůže, ale podporuje krevní oběh po celém těle a uvolňuje kožní póry, díky čemuž může vaše tělo lépe dýchat.

K aplikaci této masáže vám stačí obyčejný hrubý kartáč, kterým před každým sprchováním pár minut třete problematické oblasti ve směru hodinových ručiček. Poté si dopřejte sprchu, během které vystřídáte hodně horkou a hodně studenou sprchu a poté ošetříte pokožku celého těla vhodným masážním olejem.

Intenzivní cílená masáž proti celulitidě

Pakliže jsou vaše obtíže závažnějšího charakteru, je vhodné zkusit nějakou intenzivnější péči. A tou je pravidelná intenzivní masáž pokožky postižených míst, která se provádí 3x denně po dobu 10 minut. Dejte ale pozor, abyste během masírování nevyvíjeli příliš velký tlak, mohli byste si pohmoždit tkáně. Také se vyhněte oblasti kloubů.

Budete k ní potřebovat:

  • Hrubou peelingovou směs
  • Masážní olej
  • Silikonový kalíšek

Naneste na postiženou oblast peelingovou směs (můžete si připravit vlastní, třeba z olivového oleje a kávové sedliny) a během jejího roztírání pokožku masírujte. Začněte vibračním pohybem vzhůru, kdy pokožkou jakoby natřásáte. Zapojte palce a masírujte tkáně také do stran a neustále pokožku proklepávejte.

Poté peelingovou směs opláchněte studenou a posléze teplou vodou, osušte hrubým ručníkem a naneste na pokožku masážní olej. Připravte si silikonový kalíšek, položte ho hrdlem na pokožku pomazanou olejem a nechte ho se jemně přisát ke kůži. Pak jemnými krouživými pohyby směrem vzhůru kalíškem pokožku masírujte.

Obrázky: Freepik