Zarmoucený kůň truchlí na pohřbu svého milovaného majitele. Nikdo z přítomných takovou reakci nečekal

Pokud přijdeme o někoho, kdo nám byl blízký, je naprosto normální projít si procesem truchlení nad ztrátou. Naopak platí, že pokud tento proces přeskočíme nebo se jej snažíme potlačit, většinou to nedopadne dobře. Tlak a napětí se v nás bude akorát hromadit a jednou, možná v ne právě vhodnou chvíli, se dostane na povrch. Je proto důležité tento čas nepřeskočit, ale dopřát si prostor i klid se se smrtí blízké osoby vyrovnat. Tento příběh ale nehovoří o tom, jak se se smrtí vyrovnávají lidé, ale zvířata.

Kůň, který ztratil nejlepšího přítele

V tomto příběhu o ztrátě vystupuje kůň, který ztratil svého milovaného pána. I on cítí bolest a smutek nad touto ztrátou a musí se s těmito pocity umět vyrovnat po svém. Na Nový rok zemřel při tragické nehodě na motorce kovboj, který měl svého milovaného koně, se kterým trávil každodenně mnoho hodin v sedle. Byl to vztah skutečně přátelský a oba se měli upřímně rádi a bylo to na nich vidět. Proto jeho přátelé dovolili koni, aby se zúčastnil pohřbu svého pána tak jako všichni ostatní. Stál po jejich boku a přihlížel poslednímu rozloučení se svým milovaným pánem.

Poslední rozloučení

Nikdo ale nečekal, že kůň bude skutečně schopen projevit svůj smutek a své emoce tímto způsobem. Když jej přivedli blíž k rakvi, kůň se k ní lítostivě sklonil a otíral si hlavu o bok rakve, kde byl uložen jeho milovaný pán a přítel. Všechny jeho reakce velmi dojala a i ti, co nevěřili tomu, že to má nějaký smysl, pochopili, že i mezi člověkem a zvířetem může vzniknout neskutečně silné pouto, které nekončí ani smrtí.

Co bude s koněm nyní?

O zvíře se postará bratr tragicky zesnulého muže. Bude o něj pečovat se stejnou láskou, ale jisté je, že mu nikdy nemůže dokázat nahradit specifický vztah, který kůň měl se svým předchozím majitelem. Snad kůň zvládne tuto ztrátu překonat a žít dál i s jiným majitelem. Není však výjimkou, že koně brzy po ztrátě milovaného přítele onemocní a také zemřou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Insideedition.com