Zarovnání vytahaného límečku. Vše co potřebujete, je obyčejná kostka ledu

Každý z nás má ve skříni jedno nebo více triček, jejichž kvalita nepatří k té nejvyšší a tak svůj krásný a originální vzhled ztratí po pár nošení a vyprání. Kde nejlépe můžete vidět opotřebení trička, je na jeho límečku. Dříve pěkně upravený, pevný límeček je nyní vytahaný a spuštěný o několik centimetrů dolu. My ale víme, jak takový problém vyřešit.

Proč se límeček tak snadno vytahá?

Jeden japonský odborník na praní vysvětlil, proč se límeček tak snadno vytahá. Důvodem je, že tričko po vyprání zcela neuschne. Než se voda zcela vypaří, táhne límec dolu a tím ztrácí jeho tvar.

Jak vrátit tvar vytahanému límečku?

Nejprve tričko vyperte tak, jak jste zvyklí. Rozložte jej na rovný povrch, například stůl, a na povrch límečku rozprostřete kousky ledu. Nechte působit. Jakmile se límeček po chvíli ochladí, pravděpodobně se trochu zvlní. To snadno napravíte pomocí žehličky.

Dalším krokem je sušení trička ve vodorovné poloze. Za žádných okolností jej nezavěšujte, jinak se již narovnaný límeček opět zvlní. Po uschnutí tričko opět vyžehlete a kochejte se parádním výsledkem. Tričko bude vypadat, jako kdybyste si jej zrovna přinesli z obchodu.