Záznam 5letého chlapce na kole v ulicích způsobil horlivou diskusi. Má pravdu jeho otec nebo řidič vozidla?

Nedávno se na internetu objevila nahrávka, která způsobila skutečně horlivou diskusi. Na záznamu můžete vidět 5leté dítě, které se vydalo do školky na kole. Na tom zřejmě není nic zvláštního, ovšem o pár vteřin později nastane velmi nebezpečná situace. Otec dítěte viní řidiče, ale uživatelé internetu jsou trochu jiného názoru.

Nezodpovědný rodič?

Teprve 5letý chlapec jel do školky na kole před svým otcem. Najednou přijelo auto z opačného směru. Otec nahrál nebezpečný incident na kameru a nemohl se přestat zlobit na řidiče. Tvrdí, že se příliš přiblížil k jeho synovi a ohrozil jeho bezpečí na silnici. Někteří uživatelé internetu se však domnívají, že to byl on, kdo ohrozil své dítě. Tak malý chlapec nemá na silnici mezi auty co dělat, i když jej zezadu jistí jeho jeden z rodičů.

Kdo má nakonec pravdu?

Má pravdu otec 5letého dítěte nebo řidič vozidla? Pod nahrávkou se na sociálních sítích objevila lavina komentářů. „Podívejte se na toto video 5letého dítěte, které jede na kole do školky. Je nahráván zezadu svým otcem. Prohlédněte si, jak se jedno z aut blíží k dítěti. Kdo udělal chybu?“ ptá se novinář, který záznam nahrál na sociální sítě.

„Otec 5letého dítěte,“ odpovídá jeden z komentujících. Autor nahrávky, otec chlapce na kole, se rychle připojil k věci: „Mimochodem, je mu 5 let a tohle je 100 metrů od našeho domu. To je to, co se stane, když nezajistíte bezpečnou cyklistickou infrastrukturu v okolí škol nebo na cestě do školy.“

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ladbible.com