Zbavte se během chvíle bolestivé zácpy pomocí přírodních léků

Zácpa je nepříjemný zdravotní problém, který dokáže ovlivnit náš každodenní život. Pohyb střev se v podstatě zastaví a my cítíme potřebu dojít si na toaletu, ale nejsme schopni si ulevit. Zpravidla se takové potíže vyskytují ve stresu, který může způsobit cokoli – práce, cestování, atd. Než se uchýlíte k projímadlu z lékárny, zkuste si pomoci prostřednictvím přírodních metod, jež mohou zprůchodnit vaše střeva raz dva.

Voda s citrónem

Obyčejná voda s citrónem dokáže s našimi střevy doslova zázraky. Jedna sklenice může zlepšit trávení a zabránit chronické zácpě a zánětlivým záchvatům. Vláknina v citrónu reguluje pohyb střev a pomáhá účinně odstraňovat odpadní látky.

Voda s lněným semínkem

Lněné semínko je považováno za účinné projímadlo kvůli množství vlákniny a esenciálních mastných kyselin. Smíchejte tedy dvě lžíce lněného semínka ve sklenici s horkou vodou a nechte přes noc. Vypijte ráno na lačný žaludek.

Šťáva z kiwi

Nápoj je bohatý na antioxidanty, vitamín C a vlákninu. Pomáhá tedy nejen se zácpou, ale zároveň posiluje naši imunitu. Stejně tak brání hromadění odpadu ve střevním traktu. Oloupejte dvě zralá kiwi a promíchejte s polovinou sklenice vody. Pijte na prázdný žaludek nejméně třikrát týdně. V případě chronické zácpy dvakrát denně.

Aloe vera a med

Díky vysokému obsahu vody a vlákniny je gel nacházející se v listech rostliny aloe vera považován za jeden z nejlepších léků na zažívací potíže. Je ideální pro rozklad tuhých potravin a pro usnadnění jejich pohybu trávicí soustavou. Mimo jiné je směs s medem mírným projímadlem, které zlepšuje peristaltiku střev. Dvě lžíce gelu z aloe vera pečlivě promíchejte se lžící medu v polovině sklenice vody. Pijte každou noc před spaním, ráno si všimnete pozitivním účinků.

Ovesné mléko

Lahodné rostlinné mléko dokonale zlepší vaše zdraví. Vláknina reguluje pohyby střev a pomáhá odstraňovat odpad, který způsobuje zánět a plynatost. Nápoj je velice šetrný k zažívací soustavě a nezpůsobuje žádné změny v pH bakteriální flóry tlustého střeva. Tři lžíce ovesných vloček rozdrťte a vyšlehejte do hladka se sklenicí vody. Směs pijte ráno na lačný žaludek, v případě potřeby i během dne.

Jablečný ocet

Organický produkt obsahuje kyselinu jablečnou, pektin a přírodní enzymy, které zlepšují trávení a zmírňují příznaky opožděného průchodu střevem. Můžete se spolehnout na mírný projímavý účinek, který vyčistí vaše střeva a sníží riziko chronických problémů. Dvě lžíce jablečného octa rozpusťte ve sklenici teplé vody a pijte na lačný žaludek každý den.

Obrázky: Freepik