Vhodná doba pro začátek hubnutí. Leden je nejhorší měsíc, kdy začít s dietou

Leden, nejčastější měsíc, kdy se lidé rozhodnou začít něco dělat se svou postavou. Dává to samozřejmě smysl, po svátcích, kdy jsme všichni přejedení cukrovím a řízky, nastává nový začátek roku, který představuje i jakýsi nový začátek pro náš život. Do léta zbývá ještě pár měsíců, je tedy dost času přebytečná kila shodit a nedělat si nervy na poslední chvíli někdy v květnu. My vám ale dnes povíme, proč je leden nejhorším měsícem, jaký si k hubnutí můžete zvolit.

Nový začátek

Nejprve plní odhodlání svůj slib pilně dodržujeme, jíme zdravě, hýbeme se, ale po několika týdnech nás některý z členů rodiny přistihne, jak vyjídáme poslední drobky z balíčku od sušenek. V takovou chvíli musíme s několika výčitkami uznat, že jsme selhali. Raději tedy snažení o vysněnou postavu vzdáme, oblékneme se do tepláků a sedneme k televizi s mísou chipsů a potlačujeme svou vinu za nedostatek vůle.

Dieta v zimě je odsouzena k zániku

Vědci prokázali, že pokus držet dietu v zimních měsících je vždy odsouzen k neúspěchu, protože tak to zařídila evoluce už dávno před námi. V dávných dobách v chladných měsících lidé jedli všechno, co našli, protože jídlo bylo vzácné. Dnes je dostupné vše, co nás napadne a místo toho, abychom jedli k přežití, žijeme, abychom jedli. Proto 80% těch, kteří se rozhodnou hubnout začátkem roku, se této myšlenky vzdá za týden nebo dva. V chladném počasí vás prostě dietní zelný salát se zeleninou bez chuti nenadchne tak, jako během teplého počasí.

Zima je obdobím deprese

Ukázalo se, že zima je obdobím psychické deprese, což znamená, že máme zvýšenou chuť na sacharidy. Pokud však chcete pokračovat v nízkokalorické dietě s nízkým obsahem cukru, velmi rychle by došlo k problémům s motivací přiblížit se k požadovanému výsledku.

Kdy je nejlepší čas začít s hubnutím?

Jaro. Začíná třetím březnovým týdnem, kdy nejenže už svítí slunce, ale i počasí se začíná oteplovat a celkově se příroda začíná probouzet. Pomáhá nám vitamín D, který do našeho těla vstupuje prostřednictvím slunečního záření, dny jsou jasnější a my už se vidíme u moře v plavkách s koktejlem v ruce a s krásnou postavou. Jaro je obdobím příležitostí. Je čas na zdravý životní styl, nikoli na dietu. Budete mít větší chuť trávit čas venku a pohybovat se. Takže zcela bez výčitek počkejte do března a pak se snažte zhubnout. Půjde vám to lépe a stále budete mít do léta dostatek času na sobě zapracovat.

Obrázky: Freepik