Zbavte se vystouplých jizev bez chirurgického zákroku. Tyto přírodní prostředky je spolehlivě odstraní

Když dojde k poranění kůže, vytvoří se na ráně vláknitá tkáň (jizva), která zranění opraví a ochrání. Může se ale stát, že zjizvená tkáň roste nadměrně s vytvoří hladký a tvrdý srůst, který ale je na první pohled patrný a na některých místech na těle může být nežádoucí. Nejčastěji se nachází na hrudi, rameni, ušních boltcích a tvářích, ale může se utvořit téměř kdekoli.

Příčiny

Tyto zjizvené tkáně mohou vznikat z jizev po akné, popáleninách, jizvách po neštovicích, piercingu nebo očkování. Trpí jimi v průměru asi 10 % lidí. Nejsou nebezpečné, ale mohou být nepohodlné nebo nemusí být esteticky žádoucí. Pokud hledáte způsob, jak je odstranit nebo alespoň snížit jejich viditelnost, pomůže vám některý z těchto způsobů.

Citronová šťáva

Citronová šťáva je bohatá na antioxidanty a vitamín C, což z ní činí skvělý přírodní prostředek pro léčbu jizev. Na postižené místo naneste čerstvou citronovou šťávu, nechte působit 30 minut a poté opláchněte.

Jablečný ocet

Jablečný ocet lze použít ke zmírnění zarudnutí a velikosti jizvy. Navíc uvolňuje póry a umožňuje pokožce dýchat. Naneste na postižené místo a jemně vmasírujte do pokožky.

Česnek

Česnek je silný protizánětlivý prostředek s mnoha léčivými vlastnostmi. Naneste na postižené místo trochu česnekového oleje a nechte jej 10 minut působit, poté důkladně opláchněte.

Jedlá soda

Jedlou sodu lze použít jako přírodní peeling na kůži. Smíchejte 3 díly peroxidu a 1 díl jedlé sody do pasty. Aplikujte na oblast, abyste urychlili proces hojení a snížili zánět.

Aloe Vera

Aloe vera má přirozené uklidňující a hojivé vlastnosti, které s poškozenou pokožkou dělají zázraky. Očistěte oblast teplou vodou a poté na jizvu naneste čerstvý gel z aloe vera.

Levandulový olej

Levandulový olej pomáhá hojit jizvy tím, že omlazuje a dezinfikuje pokožku. Na místo naneste trochu levandulového oleje a jemně ho vmasírujte do pokožky.

Santalové dřevo a růžová voda

Růžovou vodu lze použít jako přírodní pleťový toner, zatímco santalové dřevo se pyšní silným regeneračním účinkem pokožky. Zkombinujte je a vytvořte hustou pastu. Vyčistěte oblast a poté naneste pastu. Nechte působit přes noc a ráno smyjte.

Hořčičný olej

Hořčičný olej je silný prostředek s protiplísňovými a antibakteriálními vlastnostmi. Může pomoci zmenšit velikost jizev a zjemnit jejich vzhled. Třikrát denně naneste na postižené místo hořčičný olej a těšte se na skvělé výsledky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com