Zdravotní problémy, které můžete léčit pláčem. Nebojte se uronit pár slz, uleví se vám od bolesti

Naše společnost často pohlíží na pláč jako na znamení slabosti, ale pamatujte si jednu věc – pokud máte potřebu plakat, nezadržujte své slzy. Ve skutečnosti nám přináší více zdravotních výhod, než jsme si mohli myslet. Nestyďte se projevit, co cítíte, pomůžete si od následujících zdravotních stavů.

Stres

Pláč může lidem pomoci relaxovat během stresového obdob. Na pozitivní výsledky můžete čekat několik minut, ale poté ucítíte příjemnou úlevu a klid. Díky pláči se totiž aktivuje parasympatický nervový systém, který má uklidňující účinky na mozek.

Krevní tlak

Vysoký krevní tlak může vést k několika vážným zdravotním problémům, jako je mrtvice, infarkt, srdeční selhání, demence nebo dokonce selhání ledvin. Dobrou zprávou ale je, že podle několika studií pláč snižuje a udržuje krevní tlak pod kontrolou.

Hromadění toxinů v těle

Slzy dokáží odstranit z očí nečistoty, jako je kouř nebo prach, zároveň pláč vyplavuje toxiny, které se hromadí v našem organismu v důsledku stresu. Taková detoxikace pomáhá snížit hladinu kortizolu v těle, což má za následek uvolněnější náladu.

Výkyvy nálad

Pokud přemýšlíte nad tím, proč jste v poslední době agresivnější, úzkostlivější nebo podrážděnější, jedním z důvodů může být hromadění manganu v těle. Pomocí slz „vytéká“ nadbytek manganu z těla a díky tomu se budete cítit klidnější a soustředěnější.

Bolest

S fyzickou bolestí často přichází také pláč, který se automaticky spouští. Jedná se o způsob, kterým se tělo snaží vyrovnat s pocitem bolesti. Slzy navíc uvolňují látky, jako je oxytocin a endorfiny, jež způsobují, že se lidé cítí dobře a mohou tak zmírnit fyzickou i emoční bolest.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: brightside.me