Ze staré hračky zbrusu nová jako z obchodu. Video obnovy rezavého náklaďáčku ze 30. let krok za krokem

Je možné obnovit nebo opravit věc pokrytou rzí, která ma nejlepší evidentně jsou již dávno pryč? Toto video dokazuje, že ano. Můžete na něm vidět úchvatnou restaurátorskou zdatnost, která ze starého zrezivělého naklaďáčku ze 30. let 20. století vytvoří věc, kterou jste si zrovna přinesli z obchodu jako novou.

Nejprve je potřeba očistit povrch

Tato obnova starého kovového autíčka zahrnovala některé části, které chyběly a některé byly zkrátka neopravitelné. Některé kusy se řemeslníkovi dokonce rozpadly v rukou. Ale nenechal se odradit a pokračoval v práci. A dobře udělal, protože výsledek je úchvatný.

Oprava rezavého autíčka zahrnuje řadu kroků k odstranění rzi a obnovení kovového povrchu do původního stavu. Prvním krokem je očistit povrch pomocí drátěného kartáčku nebo brusného papíru, abyste odstranili volné šupinky rzi a nečistoty.

Postupně ke zbrusu nové hračce

To pomáhá připravit povrch pro další ošetření. Jakmile je čistý, dalším krokem je nanesení odstraňovače rzi. Konvertory rzi chemicky reagují se rzí a přeměňují ji na stabilní směs, kterou lze následně přelakovat. Pro tento projekt byly vyzkoušeny čtyři metody-kyselina chlorovodíková, odstraňovač rzi, pískování a mechanické odstranění rzi. Namáčení způsobilo bubliny a okamžitou reakci, která vedla k obnově.

Každá metoda měla své klady a zápory, jak můžete vidět ve videu. Po lakování, broušení, použití elektrického nářadí a hledání náhradních dílů vypadá cirkusový náklaďák jako zbrusu nová hračka. Impozantní restaurování je inspirativní a dokazuje, že žádný rezavý předmět není příliš poškozený, aby nemohl být opraven. Zkušené techniky přivedly tuto desetiletí starou hračku zpět k životu a výsledné záběry jsou důkazem řemeslné zručnosti.

Úvodní obrázek: Frank Behnsen/CC/Attribution3.0, Zdroj: Madlyodd.com