Vypli vám proud, ale vy se za chvíli potřebujete ukázat na akci v dokonale vyžehleném prádle? Jde to i bez elektřiny

Vypnuli vám proud? Během dne to nemusí být tak kritické, ale co když zrovna žehlíte a za chvíli musíte odcházet na akci dokonale oblečení? Na všechno existují alternativy, které vás mohou v nečekaných situacích zachránit, tedy i žehlení bez elektřiny je možné. Některé metody jsou účinnější, ale trvají déle, jiné jsou o něco méně efektivní, ale za to rychlejší. Vyberte si ten nejvhodnější způsob pro vás.

Horká sprcha

Ne, to neznamená, že musíte oblečení ponořit do horké vody. Máte-li doma sprchový kout, pusťte horkou vodu a do blízkosti zavěste oblečení, které potřebujete vyžehlit. Pára vám pomůže obejít se bez žehličky. Jakmile budete mít pocit, že je oblečení bez záhybů, zavěste jej do jiné místnosti, aby trochu proschlo.

Octový roztok

Jednou z nejjednodušších možností je použití octového roztoku. Smíchejte běžný 9 % ocet s vodou v poměru 1 : 2. Nebojte se zápachu, po zaschnutí látky zmizí. Nalijte roztok do rozprašovače (čím menší sprej, tím lépe) a nastříkejte na věci visící na ramínku. Po zaschnutí dojde k vyhlazení záhybů.

Rozpálený hrnec nebo pánev

Oblečení můžete žehlit nejen žehličkou, ale také s rozpálenou pánví. Samozřejmě, pokud váš sporák nefunguje na elektřinu. Jedete-li na plyn, máte vyhráno. Můžete nahřát hrnec nebo pánev s vodou, nezapomeňte předem zkontrolovat, jestli dno není špinavé, abyste si neznečistili oblečení, a použijte jako žehličku. Hrnec s vodou je těžší než pánev, proto se vám s ním bude lépe žehlit.

Mokrý ručník

Vlhký ručník vám pomůže obejít se bez žehličky. Namočte jej a velmi dobře vyždímejte. Rozložte oblečení na žehlicí prkno a přikryjte ručníkem. Vypnutou žehličkou můžete stlačit pomačkaná místa přes ručník. Odstraňte ho a nechte oblečení uschnout.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ironinglab.com