Ženy, dejte si pozor, jak se chováte ke svému poprsí. Zdánlivě neškodné návyky mohou způsobit vážná onemocnění

Prsa jsou nejatraktivnějším a zároveň nejcitlivějším orgánem na ženském těle. Potřebují zvláštní pozornost a péči, protože mohou být lehce poškozeny. Abychom je udržely zdravé, měly bychom se vyvarovat následujícím návykům, které na ně mohou mít neblahý dopad.

Nošení nevhodné podprsenky

Bohužel, mnoho žen věří, že nošení menší velikosti podprsenky způsobí, že jejich prsa budou vypadat větší a plnější. Tak tomu ale není! Tímto zvykem si způsobujete intenzivní nepohodlí a možné zdravotní problémy.

Nenošení podprsenky během cvičení

Přesto, že se bez ní můžete cítit pohodlněj a volněji, nebudete-li ji nosit například při běhu, můžete si způsobit vážné poškození hrudníku. Zejména tento návyk může vést k problémům s pojivovou prsní tkání.

Odstraňování chloupků kolem bradavek

Mnoho žen má tendenci odstraňovat si chloupky kolem bradavek, ovšem to může zvýšit pravděpodobnost, že chlupy budou silnější a viditelnější. Ačkoli se to zdá nepravděpodobné, i to může vést k zánětu a dalším potížím.

Stisknutí bradavek během pohlavního styku

Není žádným tajemstvím, že během pohlavního styku jsou bradavky vystaveny různému kontaktu, především jejich stisknutí může vyvolat další sexuální vzrušení, ale pokud k tomu dochází často a příliš agresivně, mohou být bradavky trvale poškozeny.

Piercing

Ačkoli se v dnešní době jedná o zcela běžný jev, nemusí se obejít bez poškození. Piercing v bradavkách může vyvolat dokonce i zápal plic.

Našla jste se v některém z těchto bodů? Neváhejte sdílet tento článek mezi ostatními ženami a varovat je před jejich běžnými návyky, o nichž se mohou domnívat, že jsou neškodné.

Zdroj: feelhealthylife.com