Životnost baterie telefonu se dá jednoduše prodloužit. Základem je správný způsob nabíjení

Mobilní telefony obsahují lithium-iontové baterie, zkráceně Li-ion baterie, u nichž se názory na dobíjení značně liší. Někteří tvrdí, že by se měly nechat zcela vybít a poté nabít do 100%, druzí, že by zařízení měla být pravidelně nabíjena na 40 – 80%. Abyste v tom neměli chaos, sestavili jsme pro vás seznam užitečných tipů, jak zařídit, aby vám baterie věrně sloužila co nejdéle to bude možné.

Baterii pravidelně nabíjejte

Baterie vydrží mnohem déle, pokud je dobíjíte pravidelně, protože počet nabíjecích cyklů je závislý na hloubce vybití. Baterie by neměla klesnout pod 50%.

Po nabití zařízení odpojte

Pokud přece jen dojde k nabití do 100%, odpojte zařízení ze sítě. Nenechávejte mobilní telefon, tablet nebo notebook připojený k nabíječce.

Jednou za měsíc z 0 na 100%

Jednou měsíčně nechte baterii zcela vybít a nabít na 100%. Tento proces musí být proveden za účelem kalibrace zařízení, protože po velkém počtu malých nabíjení by mohlo začít špatně pracovat.

Nepřehřívejte zařízení

Vysoké teploty nepříznivě ovlivňují životnost baterie. Chraňte ji proto před přehřátím a vyvarujte se nadměrnému používání při vysokých teplotách.

Obrázky: Pixabay