Zkusil štěstí a v aukci koupil opuštěný sklad za pár tisíc. Po otevření zalapal po dechu a vytřeštil oči. Bylo to jako výhra v loterii

Ve Spojených státech jsou dražby starých skladů velmi populární a někteří lidé se tím dokonce živí. Dan Dotson je známá postava pro každého, kdo sleduje Války skladů. V tomto televizním pořadu dražitel prodává sklady, ve kterém mohou lidé najít poklady a hodně vydělat nebo také hodně prodělat. Jednoho dne ale přišlo něco, co nikdo nečekal. Někdy stačí jediná chyba při prohlížení skladovací kóje a může vás to stát obrovské množství peněz. Ale někdo jiný na tom může hodně vydělat jako v tomto případě.

Dokonalý manželský pár

Dan Dotson je považován za krále aukcí. Má velmi známou pověst díky své účasti v televizním pořadu Války skladů, ve kterých byl od prvního dne. Ostřílený dražebník byl známý svou schopností vydražit za dobrou cenu prakticky cokoli, od porcelánových panenek až po kompletní nábytkové sestavy. Dražby má jednoduše v krvi a ve své práci je skutečně dobrý.

Neméně talentovaná manželka

Jeho manželka Laura Dotsonová se k němu dokonale hodí. Pár se poznal, když Laura hledala kuchyňské spotřebiče a Dan prodával obsah jedné restaurace. Zamilovali se do sebe na první pohled a Laura se k němu brzy přidala a rozhýbala jejich kariéru. Právě ji napadlo, že manžela natočí při práci a dá vše na internet. A právě takto vznikl pořad Války skladů, který sledují miliony lidí po celém světě.

Velký objev

Jednoho dne na charitativní akci přišla k Danovi žena a řekla, že její přítel koupil skladovací jednotku za 11 000 korun. Podle ní ale měla mnohem vyšší hodnotu. Dan si brzy uvědomil, že něco ve skladu přehlédl. Ve skladu se nacházel trezor, kterého si nikdo při prvním pohledu nevšiml. Otevřít ho nebylo jednoduché, ale s pomocí odborníků se to novým majitelům podařilo.

Poklad obrovské hodnoty

Jakmile jej otevřeli, Dan nemohl uvěřit svým očím. V trezoru se nacházelo v přepočtu neuvěřitelných 160 milionů korun a Dan si v tu chvíli uvědomil, jakou chybu jako dražitel udělal. Nový majitel za skladovací kóji totiž zaplatil pouhých 11 000 korun. Dan nebyl schopen jediného slova. S manželkou začali samozřejmě řešit, jak se tam peníze dostali, protože nemůžete jen tak zapomenout, že máte v trezoru takový obnos peněz. Všechny teorie se ovšem stahovaly kolem nelegálních praktik a tomu, že bývalý majitel pravděpodobně skončil ve vězení a musel tam trezor zanechat.

Bývalý majitel se hlásil o peníze

Bývalý majitel jednotky se dozvěděl, že v jeho úložném boxu bylo nalezeno 7,5 milionu dolarů, kontaktoval nového majitele a požadoval peníze zpět. To se ale pochopitelně novému majiteli nelíbilo. Bývalý majitel mu nabídl 13 milionu korun za vrácení zbylé částky. To přišlo novému majiteli zvláštní. Jak je možné, že neměli na zaplacení nájmu za jednotku, když bylo uvnitř tolik peněz? Bylo to velmi podezřelé a navíc byla částka poměrně nízká, když měli k dispozici takový finanční obnos. Nabídku proto nepřijal.

Oba si na peníze dělali nárok

Obě strany cítily, že mají na peníze nárok a nechtěly se jich vzdát. Nová nabídka od bývalého majitele proto činila 26 milionu korun.

Jak to dopadlo?

Nový majitel se nakonec rozhodl, že nabídku přijme. Bývalý majitel se rozhodl k této částce nakonec ještě něco přidat. Konečná částka se díky tomu dostala na cca 32 milionu korun.. To byla pro muže neuvěřitelná částka. Navíc za sklad zaplatil jen 11 000 korun, takže se mu to rozhodně vyplatilo. Co byste udělali vy? Přijali byste nabídku jako tento muž, anebo byste bojovali o celou částku?

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ninjajournalist.com