Zloději si oblíbili nový způsob, jak ověřit, zdali jsou majitelé nemovitostí doma. Používají obyčejnou lepicí pásku

Majitelé domů by měli obdržet nové varování ohledně zlodějského triku, jenž se v poslední době stal velice populárním, používaného k označení bytů, které lze snadno vykrást. Domov by měl být klidným místem, kde se budete cítit bezpečně, ale i přesto se mohou stát snadným cílem pro zloděje.

Jednoduchý, ale záludný trik

Ukázalo se, že zloději jsou chytřejší, než si myslíte, a nedávno použili jednoduchý, ale velmi záludný trik, kterým označit nemovitost, jež lze snadno vykrást. Ve Velké Británii používají lupiči trik, který spočívá v nalepení průhledné pásky přes klíčovou dírku.

Použití lepicí pásky

Zloději tak kontrolují, zda jsou domy prázdné, jestli členové domácnosti v daný čas odešli. Tento trik zřejmě začali používat i lupiči v Polsku. Nalepením pásky zloději vidí, zda se obyvatelé dané nemovitosti vrátili do bytu. Pokud ne, odlepí ji sami a mají zelenou pro vstup do domu nebo bytu.

Dovolená nebo úmrtí

Tento trik funguje nejlépe, když někdo jede na dovolenou nebo obyvatel zemřel a byt čeká na přečtení závěti. Lidé, kteří se setkali se zapečetěným zámkem, si zpočátku nebezpečí neuvědomovali, většina lidí si myslela, že jde o hloupý vtip jednoho ze sousedů nebo dětí sousedů.

Jak předcházet vloupání do bytu?

Naštěstí existuje několik způsobů, jak můžete zloděje odradit. Alarm nebo štěkot psa mohou přimět lupiče, aby se vzdal svého snažení. Kromě toho nezapomeňte před odchodem zavřít okna a dveře. Pokud se chystáte na delší dobu pryč, požádejte přítele nebo souseda, aby vás čas od času navštívil a zkontroloval, zda je vše v pořádku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co