Tlama plná ostrých řezáků nahání strach. Na plážích Atlantiku se objevilo stvoření jako z hororového filmu

Svět pod mořem je předmětem lidské fascinace už od pradávna. Má svá vlastní pravidla a je mnohem větší než život na souši. Najdete v něm nespočet tvorů, i těch, které ještě nebyli nikdy identifikováni. Koneckonců, prozkoumaný je jen nepatrný zlomek světových oceánů a moří. Některé záhady by však měly zůstat v hlubinách oceánu.

Neznámé stvoření z Atlantiku

Když uvidíte tvora, který se objevil na plážích Atlantiku, nenechá vás lhostejnými. Na první pohled tvor vypadá jako strašlivé monstrum z fantasy nebo sci-fi filmu, jiní tvrdí, že by stálo za to obsadit jej do hororu.

Nevypadá jako zvíře

Nejzajímavější částí tvora jsou jistě jeho zuby. Respektive část těla plná zubů. Pokud nejste odborníkem na mořskou biologii, pravděpodobně nečekáte, že se bude jednat o zvíře. Dobrodruzi, kteří kreaturu našli na břehu, ji brzy nahráli na internet, kde se snímky začaly rychle šířit a mezi mnoha uživateli vyvolaly doslova hrůzu.

Tlama plná ostrých zubů

Uvnitř tlamy tohoto tvora najdete řady ostrých zubů. K něčemu takovému se rozhodně nechcete přiblížit. Jen stěží si umíme představit, jakou stopu by zanechaly na těle, kdyby vás pokousaly. Ústa plná řezáků, jako jsou tyto, je to poslední, co byste chtěli při potápění potkat. Ale uhodnete, komu tato děsivá tlama patří? Odpověď vás pravděpodobně překvapí.

Zvíře není až tak neznámé

Toto je mořská želva kožená neboli kožatka velká, největší žijící želva na světě. Řady zubů se nazývají papily a táhnou se po celé délce želvího jícnu až k jejímu střevu. Pokud si myslíte, že uhodnete, co jedí, mýlíte se. Kožatky velké jedí pouze medúzy, ve skutečnosti se jejich životy do značné míry točí kolem nich, takže se nemusíte bát, že si přijdou i pro vás.

Úvodní obrázek: Wikipedia commons/ Freepik Edit, Zdroj: TheDodo