Tělo staršího člověka a dítěte je citlivější než tělo člověka v produktivním věku. Pocítí rychlé změny tepla a chladu a je náchylnější k vývoji běžného nachlazení, což je v tomto období žhavé téma. Období nachlazení a chřipek už totiž klepe na dveře. A my víme, jak své děti ochránit.
Jak oblékat ty nejmenší?
Ujistěte se, že je vaše dítě vždy oblečeno do vrstev, aby například po vydatné sněhové koulovačce, mohla být svléknuta mokrá vrstva nebo dvě oblečení. Spodní oděv by měl být vyroben z kvalitní, savé, bavlněné tkaniny, stejně tak i pyžamo na spaní.
Regulujte teplotu interiéru
Pokud venku řádí skutečný mráz a vy máte doma malé dítě, teplota interiéru by se měla pohybovat někde mezi 22 a 24 stupni. Pokud máte větší dítě, může být teplota 18 – 23 stupňů. Nepřehánějte to s vysokými teplotami, protože jakmile vyjdete ven do zimy, budete chlad vnímat mnohem intenzivněji, vaše tělo bude z domova příliš „rozpálené“. Teplota v noci by neměla být vyšší než 21 stupňů, abyste se nepotili a dobře spali.
Posilujte imunitní systém
Při správném příjmu vitamínů a minerálů můžete posílit imunitní systém svého dítěte. Chtě nechtě mu podávejte více zeleniny a ovoce, v zimě dávejte přednost vitamínům a bylinkovým čajům. Dítě nad 3 roky věku již může i med, rakytník nebo dokonce čaj z echinacey.
Co dělat při prvních příznacích nachlazení?
V takových případech se doporučuje vzít dítě na několik dní ze školy nebo školky a nechat jej pár dní doma. Podávejte mu velké množství medu, citrónového bylinného čaje a dohlédněte, aby hodně odpočívalo a spalo. Nejúčinnější budou čaje z černého bezu, lípy, tymiánu nebo bazalky.
Obrázky: Freepik