Způsoby, jakými příroda dokáže aktivovat lidský mozek – budete se cítit více soustředění a méně depresivní

V dnešním virtuálním světě přírodu odmítáme nebo ji zcela ignorujeme, zatímco naše mozky neustále pracují s nejrůznějšími úkoly. Nikdo nemá čas na relaxaci v přírodě a přitom je to právě to, co všichni tak zoufale potřebujeme. Proč? Protože příroda dokáže spouštět procesy v mozku.

Uvolňuje prefrontální kortex

Jedná se o část mozku umístěnou přímo za našima očima a čelem, jež je zodpovědná za soustředění, chápání, rozhodování, vzpomínání a paměť. Stačí 10minutová procházka v přírodě a tato část mozku se začne uvolňovat a obnovovat.

Inspiruje kreativitu

Příroda aktivuje lidskou mysl, což nám umožňuje být více kreativními a cítit se propojeni s vlastními myšlenkami. Celý tento proces představuje svobodu, která naší mysli umožňuje tvořit.

Zvyšuje soustředěnost

Náš mozek je každý den zahlcován množstvím informací, úkoly a stresem. Dohromady překypují a zamlžují naši mysl, což vede k většímu počtu chyb a starostí. Bylo zjištěno, že nejlepším lékem, jak náš mozek zotavit a opět nahodit, je obklopit se přírodou.

Podporuje naši laskavost

Možná se vám v první chvíli zdá podivné, že by příroda mohla změnit povahu člověka, ale výzkum odhalil, že pohled na přírodní scenérie lidi sbližuje, jsou ochotní věnovat více peněz na charitativní účely a starají se více o společnost. V důsledku změn chemie mozku a snížení negativity příroda vytváří spojení mezi lidmi. Když se člověk cítí dobře, má tendence být laskavější.

Zmírňuje pocity deprese a úzkosti

Při pobytu v přírodě mají lidé sklon vyzařovat pozitivní energii, což je činí šťastnějšími a méně depresivními. Příroda má moc posílit endorfiny, umožnit lidem cítit se dobře a zlepšovat duševní zdraví u přepracovaných obyvatel měst.

Jak často trávíte čas v přírodě? Dejte nám vědět své zkušenosti a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli.

Zdroj: womenworking.com