Zrádná mutace delta se může tvářit jako obyčejná alergická rýma. Rozpoznejte ji pomocí specifických rozdílů

Ačkoli oficiálními příznaky covid-19 jsou přetrvávající kašel, ztráta chuti nebo čichu a horečka, nedávno vyšlo najevo, že u mutace delta se projevuje jako alergická rýma (ucpaný nos, tekutá rýma apod.). Profesor Tim Spector, specialista na genetickou epidemiologii na King’s College London (KCL), uvedl, že mutace, která byla poprvé představena a objevena v Indii, se tváří spíš jako silná rýma a postihuje spíše mladší populaci.

Jaké jsou příznaky mutace delta?

Nejvýznamnějším příznakem je bolest hlavy, následovaná bolestmi v krku, rýmou a horečkou – nejde o staré klasické příznaky covidu, které byly doposud nejčastější. Dodává, že kašel je uváděn pouze jako pátý nejčastější příznak. Je to jeden z nejvzácnějších symptomů a už se u pacientů nevyskytuje ztráta čichu nebo chuti, která byla dříve dost častá. Zdá se, že tato mutace funguje trochu jinak.

Příznaky alergické rýmy

Příznaky delta mutace musíme odlišovat od běžných příznaků alergické týmy, k nimž patří:

  • Kýchání a kašel
  • Rýma nebo ucpaný nos
  • Svědění, zarudnutí nebo slzení očí
  • Škrábání v krku, ústech, nosu a uších
  • Ztráta čichu
  • Bolest hlavy
  • Bolest uší
  • Únava

Jak tedy poznat rozdíl?

Příznaky alergické rýmy mají tendenci přicházet a odcházet po několika dnech a lze je obvykle zlepšit antihistaminiky. Příznaky mutace delta však obvykle trvají déle a postupem času se zhoršují.

Letargie

Je větší pravděpodobnost, že se budeme cítit letargicky a budeme mít bolesti v krku, pokud máme covid. Na rozdíl od alergické rýmy, která může způsobit svědění v krku, mutace delta způsobuje daleko intenzivnější bolest v krku, dokonce i angínu.

Větší intenzita

U mutace Delta jsou bolesti hlavy pravděpodobně intenzivnější a postihují přední část naší hlavy a také oblast za očima. Kašel má tendenci být suchý a přetrvávající. Pokud máme jakékoli pochybnosti, můžeme provést test na nemoc covid-19. Raději svůj stav nepodceňujte, protože i když se situace zlepšuje, tato mutace může znovu způsobit vážné potíže.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Allergyuk.orgHuffingtonpost.gr