Filmař nechal kameru na dně oceánu. Pochutnal si na ní žralok a poskytl unikátní vhled do svých útrob

Pokud vás někdy napadlo, jaké to je ocitnout se v tlamě krvelačného žraloka, nyní to můžete zjistit. Na internet bylo přidáno jedinečné video ukazující vnitřek této dravé ryby. Jak je to možné? Žralok se zkrátka rozhodl, že si pochutná na lahodné kameře.

Žralok tygří nejvíce útočící na lidi

Žraloky tygří obecně není snadné zaregistrovat pomocí fotoaparátu nebo kamery, protože jsou velmi nebezpeční. Je to druh žraloka, který má na svědomí nejvíce zaznamenaných útoků na lidi, hned po svém bratranci, velkém bílém žraloku. Díky širokým čelistem a mohutným zubům dokážou bez námahy rozříznout i krunýř dospělé želvy.

Filmař Da Kid, který byl ochoten natočit toto impozantní zvíře ve Fuvahmulah jižně od Malediv, měl skvělý nápad, jak žraloka zachytit na kameru.  Umístil ji na dno oceánu a trpělivě čekal, až se situace sama vyvine. Efekt byl nad jeho očekávání.

Žralok si dal kameru ke svačině

V jednu chvíli k zařízení připlaval zvídavý žralok a jednoduše ho sežral. Zřejmě mu ale kamera moc nechutnala, po chvíli ji vyplivl. Naštěstí kamera přežila a poskytla fascinující pohled do tlamy predátora. Da Kid sdílel pořízené záběry na sociálních sítích. Na videu jsou jasně vidět žábry a zuby žraloka. Těch pár vteřin v jeho útrobách je nepopsatelný zážitek. Záznam ocenili i internetoví uživatelé, kteří během pár dní zanechali pod tvůrcovým příspěvkem na Instagramu několik tisíc „lajků“.

V rozhovoru pro The Independent se 29letý mladík přiznal, že chce změnit často negativní vnímání těchto predátorů. „Když žraloci člověka kousnou, není to proto, že by nás chtěli sežrat, ale protože někoho vidí a jsou zvědaví. Začal jsem natáčet žraloky, protože bohužel velice rychle vymírají, což je pro oceán velké neštěstí,“ vysvětlil.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ladbible.com