Zrecyklujte staré džíny. Jdou z nich vyrobit krásné módní doplňky a oblečení

Jednoho dne doslouží i ty nejdražší a nejstylovější džíny. Buďto už ztratí dávnou barvu a lesk, prošoupou se nohavice, anebo jen jejich střih vyjde z módy. Ať už se vám přihodila kterákoliv z variant, určitě staré džíny nevyhazujte jen tak do koše. Při troše fantazie a šikovnosti z nich můžete nadělat spoustu užitečných věcí, a tak vám mohou vaše oblíbené kalhoty ještě nějaký ten pátek posloužit. Poradíme vám několik šikovných tipů, jak starým džínám vrátit nový život.

Pásek na hodinky

Pokud máte staré džíny a staré hodinky bez pásku, stačí je spolu vzájemně zkombinovat. Hodinky s denimovým páskem budou zaručeně stylovým doplňkem vašeho šatníku. Když je navíc doplníte koženými poutky, které budou i lépe držet, hodinky budou naprosto luxusní.

Šaty

Pokud si tykáte s šicím strojem a střihy na šaty, můžete použít staré džíny k vytvoření stylových minišatů složených z kusů džínoviny nastříhané z kalhot. Jako ozdobu můžete použít také zipy a cvočky. Budou vypadat vážně dobře.

Nákupní taška

Látkové nákupní tašky se vracejí zpět na výsluní. Vyrobte si svoji vlastní ze starých džínových kalhot. Můžete je rozstříhat na malé čtverečky či jiné útvary, které sešijete do tvaru tašky. Této technice se říká patchwork a je velice efektní, a to právě zejména z džínoviny.

Namísto patchworku můžete zvolit techniku podobného vzhledu, kdy z kalhot nastříháte dlouhé pruhy, které vzájemně propletete tak, jako se pletou košíky a konce jenom sešijete k sobě.

Patchworková košile

Stejnou metodu, jakou jsme popsali výše u výroby tašky, můžete použít také pro sestavení košile, na kterou navíc můžete využít materiál různých barev i materiálů. Proto pokud vám doma zabírá místo několikero starých kalhot, pusťte se bez obav do práce. Výsledek bude stát za to.

Podšívaná minisukně

Základnu sukně tvoří spodnička z látky výrazné barvy či vzorů. Vrch je sestavený z džínových pruhů, které nařežete náhodně do pruhů, jejichž okraje vůbec nemusí být zarovnané, ba právě naopak. Čím křivější a rotřepenější, tím lépe. Pruhy pak jen sešijete na bocích a zároveň je připevníte ke spodničce. Vypadá to velmi stylově.

Obrázky: Pixabay, Zinoti