Zvenku starý lodní kontejner, uvnitř útulný byt

Přepravní kontejnery nabízejí veliký prostor pro fantazii. Jejich využití totiž dalece přesahuje prosté logistické účely, pro které byl původně navržen, a tak z těchto plechových, vyztužených beden vznikají nejrůznější druhy příbytků – od přístřešků pro hrochy v zoologických zahradách až po luxusní lidské bydlení. Fotografie jednoho takového se nedávno objevili na internetových sociálních sítích, jejichž prostřednictvím obletěly celý svět. Tohle luxusní bydlení by si nechal líbit kdekdo. 

Nenápadný zevnějšek ukrývá krásný byt

Že se nejedná o obyčejný červenohnědý přepravní kontejner na první pohled není téměř patrné. Podezření však začne kolemjdoucí pojímat až ve chvíli, kdy spatří v jedné z delších stěn nenápadná dvířka, která jsou z obou stran ozdobena malými palmami v černých květináčích. Vedle nich stojí jídelní stůl, kolem něhož je vyrovnáno šest židlí a nad nimi je malé okno. Po vstupu dovnitř pak lze s jistotou říci, že tady bydlí velmi kreativní duše se smyslem pro detail a s parádním vkusem.

Když vstoupíte dovnitř nenápadného a obyčejně vyhlížejícího kontejneru, přivítá vás útulná atmosféra plně vybaveného bytu. A nejen to. 

Vše, co člověk potřebuje – a má to styl

Je zařízený ve vintage stylu, který působí velmi upraveně a luxusně. Stěny jsou zevnitř obložené dřevěnými prkny ve světle béžovém až šedobílém odstínu, který perfektně ladí se starou, avšak stále velmi zachovalou světle béžovou semišovou pohovkou.

Ta je obklopená dekoracemi, jako je žebřík, na němž visí deka, tkaný smetanový gobelín a další výrazné doplňky, včetně květin a ploché televize. Druhou stranu obývací části zabírá kuchyňský kout s kombinovanou lednicí, moderním sklokeramickým sporákem a několika skříňkami.

Za kuchyní se nachází oddělený prostor maličké koupelny se záchodem, sprchovým koutem a pračkou, zatímco z druhé strany obytného prostoru, tedy za obývacím koutem, je oddělená ložnice. I tyto dva prostory nestrádají, co se týče dekorací a vkusného zařízení. 

Tento dům vytvořený z kontejneru dokazuje, že ani to nejskromnější obydlí nemusí postrádat styl.

Obrázky: Littlethings