Nejúčinnější domácí přípravky, které vás spolehlivě zbaví vší

Vši jsou nepříjemný hmyz, který se velmi snadno šíří. V minulých dobách se s ním velmi nesnadno bojovalo, nicméně dnes už je všechno jinak a k jejich odstranění z hlavy většinou stačí jediné ošetření speciálním preparátem, které pozabíjí jak dospělé vši, tak i jejich vajíčka, hnidy. Vši se přitom netýkají pouze osob se špatnou hygienou. Velmi rády se například šíří v dětských kolektivech a přijdete s nimi do styku dřív, než řeknete švec. Naštěstí existuje řada spolehlivých prostředků, jak se těchhle kousavých potvůrek zbavit.

Domácí prostředky proti vším aplikujte třikrát

V případě, že už se na vaší hlavě či na hlavě vašeho dítěte vši vyskytnou, můžete buďto sáhnout po přípravku z lékárny, který však často bývá velmi agresivní, anebo si můžete pomoci z domácích zásob. Tyto domácí léky neúčinkují tak rychle jako ty komerční, zato jsou však jemnější k pokožce. Je třeba je ale aplikovat tři dny po sobě a po týdnu ještě jednou zopakovat.

Ocet

Připravte si roztok 100 ml octa a stejného množství vody, který naneste na mokré vlasy a zabalte je do igelitové fólie nebo zakryjte koupací čepicí. Takto nechte působit dvě hodiny a poté vyčesejte hřebenem s hustými zuby, abyste vši dostali ven. Vyčesaný hmyz vhoďte do hrnku s alkoholem a počkejte půl hodiny, než zemřou, aby nezamořily nikoho dalšího.

Jedlá soda

Soda je proti vším velice účinná. Stačí smíchat 1 lžíci práškové sody se 150 mililitry kondicionéru a aplikovat na vlhké vlasy. Opět zakryjte fólií či koupací čepicí, nechte působit dvě hodiny a vyčesejte hustým hřebenem.

Routa

Routa je aromatická rostlina, která účinně bojuje proti vším. Stačí připravit 200 ml silného odvaru, který ještě zatepla naneste na vlasy, zakryjte přilnavou fólií a nechte působit dvě hodiny. Pak vlasy vyčesejte a vši a hnidy zlikvidujte.

Sůl

Na vši účinkuje i obyčejná kuchyňská sůl. Připravte si roztok dvou polévkových lžic rozmíchaných ve sklenici vody a když se sůl rozpustí, naneste jej na vlasy. Opět zakryjte, počkejte 30 minut a vyčesejte vši.

Obrázky: Shutterstock