Na svých sociálních sítítch máme spoustu osobních informací, některé bychom však měli okamžitě smazat

Jak většina z nás nyní dobře ví, Facebook a další sociální sítě představují vážné riziko pro naše soukromí na webu.

Pokud by nás skandál společnosti Cambridge Analytica, která získala osobní údaje 87 miliónů uživatelů Facebooku z celého světa, měl něco naučit, potom to, že nemůžeme (a neměli bychom) důvěřovat stránkám sociálních médií, aby uchovávaly naše soukromé informace. Díky, Zuckerbergu. Pokud přesto plánujete zachovat svůj účet na Facebooku, měli byste zvážit odstranění následujících informací z vašeho profilu.

Vaše narozeniny

Přes informaci o vašich narozeninách se zvědavci mohou dopídit dalších údajů. Pozor na to.

Získání přístupu k vašim narozeninám usnadňuje koncesionářům přístup k vašim osobním údajům, a dokonce k informacím o vašem bankovním účtu.

Vaše telefonní číslo

Vážně chcete, aby všichni měli vaše telefonní číslo a neustále vás otravovali?

Chcete, aby vaši přátelé z Facebooku (nebo lidé, kteří se dívají na váš profil) měli vaše telefonní číslo? Pokud ne, pak ho smažte!

Fotografie malých dětí

Neposílejte na sociální sítě fotky svých dětí, i když je pořizujete každou chvíli. Děti by si to nejspíš nepřály.

“Jaký typ informací o sobě budou děti chtít pravděpodobně sdílet on-line?” zeptala se Victoria Nashová, herecká ředitelka Oxford Internet Institute. A také si odpověděla. Děti by pravděpodobně nechtěly, aby jejich fotografie byly rozptýleny na různých stránkách sociálních médií.

Kde vaše dítě chodí do školy

Nezjednodušujte situaci pedofilům informací, kam vaše díte chodí do školy.

Podle zprávy NSPCC se počet zaznamenaných sexuálních přestupků v posledním roce znepokojivě zvýšil. “Policie zaznamenala v roce 2013/2014 celkem 36 489 sexuálních deliktů na dětech ve Spojeném království,” píše se ve zprávě. “Policie Anglie, Walesu, Skotska a Severního Irska zaznamenala v uplynulém desetiletí nejvyšší počet sexuálních trestných činů na dětech.” Jednoduše řečeno, neusnadňujte potenciálním únoscům vyhledávání vašich dětí.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce