Na svých sociálních sítítch máme spoustu osobních informací, některé bychom však měli okamžitě smazat

Jak většina z nás nyní dobře ví, Facebook a další sociální sítě představují vážné riziko pro naše soukromí na webu.

Pokud by nás skandál společnosti Cambridge Analytica, která získala osobní údaje 87 miliónů uživatelů Facebooku z celého světa, měl něco naučit, potom to, že nemůžeme (a neměli bychom) důvěřovat stránkám sociálních médií, aby uchovávaly naše soukromé informace. Díky, Zuckerbergu. Pokud přesto plánujete zachovat svůj účet na Facebooku, měli byste zvážit odstranění následujících informací z vašeho profilu.

Vaše narozeniny

Přes informaci o vašich narozeninách se zvědavci mohou dopídit dalších údajů. Pozor na to.

Získání přístupu k vašim narozeninám usnadňuje koncesionářům přístup k vašim osobním údajům, a dokonce k informacím o vašem bankovním účtu.

Vaše telefonní číslo

Vážně chcete, aby všichni měli vaše telefonní číslo a neustále vás otravovali?

Chcete, aby vaši přátelé z Facebooku (nebo lidé, kteří se dívají na váš profil) měli vaše telefonní číslo? Pokud ne, pak ho smažte!

Fotografie malých dětí

Neposílejte na sociální sítě fotky svých dětí, i když je pořizujete každou chvíli. Děti by si to nejspíš nepřály.

“Jaký typ informací o sobě budou děti chtít pravděpodobně sdílet on-line?” zeptala se Victoria Nashová, herecká ředitelka Oxford Internet Institute. A také si odpověděla. Děti by pravděpodobně nechtěly, aby jejich fotografie byly rozptýleny na různých stránkách sociálních médií.

Kde vaše dítě chodí do školy

Nezjednodušujte situaci pedofilům informací, kam vaše díte chodí do školy.

Podle zprávy NSPCC se počet zaznamenaných sexuálních přestupků v posledním roce znepokojivě zvýšil. “Policie zaznamenala v roce 2013/2014 celkem 36 489 sexuálních deliktů na dětech ve Spojeném království,” píše se ve zprávě. “Policie Anglie, Walesu, Skotska a Severního Irska zaznamenala v uplynulém desetiletí nejvyšší počet sexuálních trestných činů na dětech.” Jednoduše řečeno, neusnadňujte potenciálním únoscům vyhledávání vašich dětí.

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Vaše lokalizace

Používáte facebook ze svého mobilu? Ostatní hned budou vědět, kde jste.

V roce 2015 společnost TechCrunch uvedla, že více než 500 milionů lidí používá Facebook pouze z mobilních telefonů. Stejné číslo by mohlo potenciálně vysílat své umístění na web, což znamená, že někdo – včetně těch, kteří představují hrozbu – by mohl zjistit, kde právě jste.

Kritika práce

Nedopusťte, aby se váš šéf z facebooku dozvídal, jaké máte výhrady k jeho práci.

V závislosti na nastavení ochrany soukromí může váš šéf vidět všechno, co jste napsali na vaší časové ose – včetně těch situací, kdy svoji práci kritizujete.

Vaše adresa

Udáváte svoji polohu? Chyba. všichni hned vědí, kde jste.

Lidé přesně vědí, kde právě jste – to není nejlepší nápad. A pokud označujete vaši polohu doma, v podstatě tím dáváte veřejně k dispozici svoji adresu.

Kdy a kam jedete na dovolenou

Informovat na facebooku, kdy jste na dovolené znamená rovnou pozvat zloděje.

Tohle je pozvání na zloděje. Podle This Is Money , cestující, které vykradli zatímco byli na dovolené, nedostali pojistné plnění přijatá, pokud informovali o plánované dovolené na svých stránkách sociálních médií.

Podrobnosti o kreditní kartě

Žádně podrobnosti o kreditce a finančních transakcích neuveřejňujte.

To je jasné. Nikdy nesdílejte finanční podrobnosti na sociálních médiích.

Obrázek své letenky

I z kódu na letence se dá leccos vyčíst.

Čárový kód na palubním lístku je možné potenciálně využít k vyhledání osobních informací, které jste poskytli letecké společnosti.

Nejlepším doporučením je uchovat si osobní informace pro sebe. Pokud je nevykřikujete na ulici, nedělejte to ani online.

Zdroj: viralnova.com