Možné zdravotní problémy neustálého koukání do telefonu

Všichni máme takového kamaráda nebo známého, který se neustále dívá do mobilního telefonu. Je to nepříjemné, neslušné, ale bohužel velice časté. Žijeme životy na internetu a naše telefony nás udržují neustále připojené. Ovšem nejedná se pouze o problém života na sociálních sítích a online, ale také o zdravotní problémy. Lékaři stále více častěji mluví o tom, jak užívání technologií stále více zhoršuje náš zdravotní stav.

“Esemeskové onemocnění” je označení pro bolesti krku a zad z častého užívání mobilního telefonu. Vyskytlo se, protože se lidé čím dál tím více dívají směrem dolů do mobilního telefonu nebo jiného zařízení.

Lidská hlava váží mezi 4,5 – 5,5 kilogramy a gravitační tah, díváme-li se dolů, je kolem 27 kilogramů. Může tak dojít k zakřivení páteře. Ovšem tím to nekončí, studie ukazují i další účinky.

Tyto polohy hlavou dolů mohou ovlivnit také nálady, paměť a chování, dokonce také mohou změnit vývoj kostí a svalů nebo množství kyslíku, které můžeme dýchat.

Chcete-li si alespoň trochu ulevit od zátěže, stačí, abyste stáli nebo seděli rovně. Můžete snížit stres v těle a cítit se k tomu více sebejistě.

Sice není žádný jiný způsob, jak se dívat do svého telefonu, ale můžeme se alespoň snažit zlepšit své držení těla. Nejen, že budeme trpět méně bolestí, ale také se budeme věnovat lepším věcem, na kterých v životě opravdu záleží – lidem přímo před vámi.

zdroj: www.viralnova.com