Rozešli jste se s partnerem? Pak se raději vyvarujte následujím věcem

Rozchod je vždy těžký. Citová zranění a neštěstí prostě přicházejí s rozchodem. Ale i když nemusíte být schopni ovládat tyto pocity žalu a smutku, vždy se najde něco, co můžete udělat, abyste si pomohli se sami léčit a jít dál – vyhýbejte se dělání těchto 23 věcí při rozchodu. Platí pro muže i ženy.

 1. Zapomínáte na praktické věci. Má váš ex vaše hesla, klíče nebo jiný majetek? Nesmíte mu je nechat. Vymyslete plán, jak si tyto věci obnovit a změnit (hesla) a zajistit jejich vrácení, (klíče, majetek) říká odborník Toni Coleman.
 2. Nesnažte se trestat vašeho exBudete mít pocit, že mu to prožité příkoří musíte vrátit. Ve skutečnosti takové chování pravděpodobně způsobí, že se budete cítit mnohem hůř.
 3. Nedávejte se po několika týdnech znovu dohromady. „Když se lidé rozcházejí a zase znovu dávají dohromady, je to obvykle znamení, že nechtějí být v tomto vztahu, ale mají nesprávné důvody, proč v něm zůstávají,” říká Coleman. Jaké nesprávné důvody máme na mysli? Například strach z osamělosti, který vám brání se od ex odpoutat.
 4. Nezapomínejte na své pocity. Vaše pocity jsou důležité. Nepotřebujete nikomu dokazovat ani vysvětlovat proč.

  I kdyby za koncem vztahu stála nevěra, netrestejte ex stejnou zbraní.
 5. Nebojte se o společné přáteleOdborníci říkají, že přátelé by neměli být soudci při rozchodu. Pokud se přikloní na stranu ex, nejsou to vaši skuteční přátelé.
 6. Nevyvolávejte ani nepište svému ex. Váš ex to může pochopit jako znamení, že si nejste rozchodem jisti a chcete to zkusit znovu. Potřebujete jen čas a prostor, ale nakonec se vrátíte,” říká Coleman.
 7. Neříkejte fráze. Vyhněte se frázím jako “Potřebuji nějaký prostor” nebo “Potřebuji jen čas.” Řekněte, že se rozcházíte.
 8. Nevytvářejte si okamžitě nový dlouhodobý vztah. “Čas po rozpadu je magický,” říká odbornice na vztahy Tanisha Ranger. “Můžete si probrat vlastní myšlenky, uvědomit si, kde jste se mýlily, a zjistit, jak hodláte příště dělat věci jinak, abyste měli v budoucnosti jiný lepší výsledek.”
  Odříznout je třeba nejenom samotnou dvojici, ale i svoje vazby na sociálních sítích.

 9. Nezahrnujte ex do okruhu na sociálních médiích. Podle Lisy Steadmanové, další odbornice na vztahy, je třeba ex zcela vyčistit ze svých kruhů sociálních médií.
 10. Neptejte se na něho společných přátel. Steadman říká, že nemusíte poslouchat, co dělá váš ex – spíše byste se měli teď soustředit na sebe!
 11. Nesrovnávejte se s novou partnerkou vašeho ex. Srovnávat se s kýmkoliv, koho si váš ex vybral, je chyba. Jenom se budete cítit mnohem hůř a bude pro vás těžší pokračovat.
 12. Netrapte se. Expertka Wendy Newman říká, že byste měli plakat a klidně jíst čtyři dny zmrzlinu. Prostě se uvolnit, jak sami potřebujete.

  Nemá smysl se trápit a potlačovat vlastní pocity. Nechte toho druhého jít.
 13. Nekašlete na sebe. Nejlepší věc, kterou můžete udělat během rozchodu, je pracovat, vařit si zdravé jídlo nebo dělat jiné prospěšné věci – děláte to pro sebe. Pečujte o sebe.
 14. Nepotlačujte pocity. Jak moudře říká Steadman, “nemůžete zkrátit proces hojení.” Požádejte své přátele a rodinu o podporu.
 15. Nepokoušejte se okamžitě být přáteli. Newman říká, že oba se musíte “úplně oddělit a překonat bolest rozchodu.”
 16. Nedovolte, aby vám rozchod způsoboval komplikace v práci. Pokud vás to opravdu ovlivnilo, promluvte si o tom s důvěryhodným nadřízeným.

  Jděte každý vlastní cestou. Nevyzvídejte, co ten druhý dělá a myslete na sebe.
 17. Neopouštějte svůj společenský život. Přátelé mohou být mimořádně užiteční a uklidňující v době po rozchodu.
 18. Vyhněte se spojení s vaším ex. Fyzický kontakt s vaším ex může být velmi škodlivý pro hojení procesu rozchodu.
 19. Nelpěte na věcech. Uchovávání starých věcí vašeho bývalého vám ho jenom připomene a zabrání vám v tom, abyste se posunuli dál.
 20. Netočte se v kruhu. Víte, kde jste sdíleli svůj první polibek se svým bývalým? Nepokoušejte se navštěvovat místa, která jste navštívili společně.

  Nepřipomínejte si zbytečně společné chvilky. Musíte se od sebe oddělit.
 21. Neposlouchejte  píseň, kterou jste oba milovali a poslouchali ji společně. Přestaňte si připomínat vztah, který jste právě skončili.
 22. Nedělejte si tetování. Je lepší se vyhnout trvalým připomínkám.  
 23. Nečtěte staré texty nebo neposlouchejte staré zprávy. Jak již bylo řečeno, je to jen připomenutí vztahu, který jste skončili.

Zdroje: viralnova.com