Co se za žádnou cenu nesmí splachovat do odpadu? Některé věci jsou opravdu překvapující!

Spousta lidí splachuje různé věci do odpadu, aniž by znali důsledky. Víte, jaké věci by se nikdy neměli vpouštět do dřezu nebo umyvadla? Určitě vám doporučujeme přečíst si následující seznam, abyste se vyhnuli případným problémům s ucpáním odpadu ve vaší domácnosti.

Skořápky od vajec

Lidé si obecně myslí, že cokoli rozmačkají na malé kousky, nemůže se usadit, ovšem to není pravda. Například malé kousky skořápek od vajec se zaseknou do sebe a snadno vytvoří jeden celistvý kus, který lehce uvízne.

Rýže a těstoviny

Těstoviny a rýže absorbují vodu a dokáží tak zvětšit svůj objem. To jim zabere spoustu času k rozpuštění, což následně vede k ucpání odpadu.

Mouka

Představte si mouku společně s vodou, jak vytváří ve vašem odpadu směs podobnou lepidlu. Taková kombinace přitahuje další zbytky a vytváří obrovský nános odpadků, který jen tak snadno nespláchnete.

Vlasy

Vlasy jsou jedním z nejčastějších důvodů, proč se trubky v koupelně ucpávají. Jakmile se vlasy dostanou do odpadu, vytvoří chomáč, jenž pracuje jako síť pro další věci, které se dostanou do trubek. Takže příště, až si budete čistit kartáč na vlasy, ujistěte se, že je vyhazujete do koše. Kartáčujte si vlasy před každým sprchováním, zamezíte tak většímu vypadávání do sprchy a snížíte množství vlasů v odtoku.

Léky

Někteří lidé si myslí, že odpad funguje stejně jako naše tělo. Pokud my dokážeme lehce zapít prášky, proč by je nevstřebal snadno i odpad. Ale není tomu tak. Ve skutečnosti se nerozpouštějí ve vodě, ale kontaminují ji. Filtry na vodu vyčistí většinu mikroorganismů, ovšem neexistuje žádný filtr, který by odstranil znečištění vody od medikamentů.

Etikety od džusů a lahví

I když jsou samolepky velmi malé, vždy by se měly vyhazovat do odpadkového koše, protože hodíte-li je do odpadu, lepidlo a materiál, z nichž jsou etikety vyrobeny, se budou velmi dlouho rozkládat.

Stavební odpad

Bez ohledu na to, odkud stavební prvky pocházejí, nikdy byste je neměli vypouštět do kanalizace. To platí jak pro malé kousky, tak pro práškový materiál. Velké kusy tvoří zátěž a malé jsou ještě horší, jelikož se mohou usadit po stranách odtoku a vedou k závažnějším problémům.

Tampóny nebo vložky

Každý ví, že tampóny a vložky jsou navržené tak, aby absorbovaly vlhkost, takže mohou dosáhnout extrémního objemu, což opět vede k těžkému ucpání odpadu.

Prezervativy

Měli byste pamatovat, že jsou vyrobeny z latexu, který se nikdy nerozpustí. Navíc se velmi dobře natahují a mohou uvíznout uvnitř potrubí. Naplní se vzduchem, vodou nebo také jiným odpadem, což povede k těžkému ucpání trubek.

Cigaretové nedopalky

Problém s cigaretovými nedopalky je hlavně v tom, že jejich filtr je syntetický a absorbuje vodu a tím zvětšuje svůj objem. Navíc se nikdy nerozpustí. Nedopalky také obsahují různé škodlivé chemikálie jako je nikotin, který kontaminuje vodu.

zdroj: brightside.me