Máte rádi módu a baví vás nakupování? Máme pro vás několik rad, které vás zachrání před módním trapasem

Žijeme v době, kdy se lidé více spoléhají na vzhled než na to, co je uvnitř nás. Pokud si chcete udržet dobrou image bez ohledu na to, kam se zrovna chystáte, musíte se také správně oblékat. V módním světě se toho děje tolik, že vybrat vhodné oblečení dá celkem zabrat. Když sáhnete vedle, váš výběr z vás vytvoří člověka bez vkusu a zmaří váš celkový vzhled. A předpokládáme, že nikdo nechce patřit do skupiny lidí bez vkusu. Věnujte proto pozornost těmto 11 chybám, kterých byste se neměli dopouštět, chcete-li uspět ve „světě módy“.

Formální oděv a baleríny

Nebo dokonce ploché boty či mokasíny v kombinaci s formálním oděvem nevypadá vůbec dobře. Takové boty nutí vaše kotníky vypadat širší. V obleku potřebujete vypadat sofistikovaně a jehlové podpatky jsou tak ideální volbou.

Džíny a dlouhé rukávy

Upnuté a dlouhé triko nebo košile společně s džínovinou je něco, čeho byste se měli vyvarovat. Váš trup tak vypadá příliš dlouhý, obzvláště budete působit zvláštně, pokud jste vysocí. Jednoduché řešení spočívá v zastrčení trička dovnitř, ovšem pokud vám je toto řešení nepohodlné a nejste zrovna fanoušci zastrčených triček v kalhotách, oblékněte si jednoduchý klasický vršek.

Velké kabelky na společenských událostech

Samozřejmě, velké tašky jsou praktické, ale jsou trochu příliš na společenské akce, ať už se jedná o formální nebo neformální událost. Menší kabelky nebo psaníčko vypadají elegantně a šik.

Krátké sukně a boty ke kotníkům

Spousta lidí se domnívá, že krátká sukně a boty ke kotníkům jsou pro sebe jako stvořené. Ale ve skutečnosti vás budou dělat kratší. Podpatky jsou ta nejlepší volba ke krátkým sukním. Pokud se vám ale tato kombinace nezdá pohodlná, sáhněte po kozačkách nebo nízkých botách bez podpatků.

Kombinace volného s volným

Nadměrně volné oblečení může zničit celkový vzhled. Z vaší postavy nepůjde rozpoznat vůbec nic a dopadne to tak, že budete schovávat všechny vaše přednosti, kterými byste se měli jinak chlubit. Pokud rádi nosíte volný vršek, zvolte těsný spodek. Pamatujte na tvar vašeho těla, když si vybíráte outfit.

Šortky a punčocháče

Taková kombinace byla v módě možná před několika lety, dnes už rozhodně ne! Šortky patří k létu, proč je tedy párovat s něčím, co se nosí v zimě? Odložte tuto kombinaci tam, kam patří, a držte se šortek pouze v létě.

Tulipánové sukně

Neříkáme ne tulipánovým sukním s nízkým pasem, ale těm s vysokým pasem musíme říct rozhodně ne i přesto, jaké máte zrovna pocity vůči vaší postavě. Tento typ sukní vypadá skvěle pouze tehdy, když stojíte. Jakmile si sednete, uvidíte obrovské břicho i u člověka, který se může pyšnit břišním pekáčem. Pokud rády nosíte sukně, zvolte pouzdrové nebo takzvané áčkové. Ujistěte se, že dobře znáte typ vašeho těla.

Velké boty

Pokud nakupujete boty s podpatky, je naprosto v pořádku pořídit si o číslo větší. Ale věřte nám, nevypadá to moc dobře. Se správnou velikostí bot budete vždy vypadat ladně. Vyrazte na nákupy vždy ráno, naše nohy mají tendenci ke konci dne otékat. Mohli byste tak sáhnout vedle a vybrat si boty, které vám nepadnout tak, jak by měly.

Vysoký límec

Obzvláště máte-li dlouhý krk, řekněte sbohem želvím krkům. Budete v nich vypadat tak trochu jako krabice a navíc ještě ke všemu kratší, než ve skutečnosti jste. A když už jsme u toho, vyhněte se i vysokým náhrdelníkům. Máte-li rádi jejich hebkost a pohodlí, příjemná šála je ta správná volba.

Špatně padnoucí džíny

Co může být horšího než špatně padnoucí džíny. Díky drsnému zacházení mohou vaše džíny rychle ztrácet tvar. Pokud si pořizujete volné džíny, vždy sáhněte po menším čísle, protože velikost, kterou normálně nosíte, by vám vytvořila nohy bez tvaru.

Vykukující ramínka od podprsenky

Ramínka od podprsenky by se nikdy neměly ukazovat. Výjimku tvoří podprsenky typu bralette. Aby ramínka držela tam, kde mají, můžete použít sponku k jejich přitisknutí. Takto můžete svá ramena ukazovat s elegancí.

Všechny tipy, jak se správně oblékat, jsou jednoduché a mohou vás zachránit od módní sebevraždy. Možná také pomoct ušetřit nějakou tu korunu. Naučte se je a přizpůsobte se jim, aby jste vždy vypadali dokonale.

zdroj: banter.fun