Začínáte s hubnutím neustále dokola, protože před sebou máte vysoké cíle? Nezoufejte a řiďte se následujícími pokyny

Zhubnout není snadný úkol, zvláště pokud se snažíte shodit více než pár kil. Ovšem, nic není nemožné, protože během pouhých 4 měsíců můžete ztratit až 23 kg, budete-li se soustředit na své cíle a řídit se následujícími pravidly. Tímto postupem můžete zhubnout až 1,5 týdně. Jen si pamatujte, že nemusíte jíst méně, úplně stačí, když budete jíst správně. A to vypadá takto.

KROK 1

Přidejte do svého jídelníčku celozrnné a kvalitní nezpracované potraviny a nikdy nepočítejte kalorie. Místo sladkostí se soustřeďte na přírodní cukry a konzumujte hodně bílkovin.

KROK 2

Vyhněte se přejídání, i když se jedná o zdravé jídlo. Polovinu talíře by měla představovat zelenina a denně byste si měli dát ½ hrnku celozrnných výrobků a 100 g nízkotučných bílkovin.

KROK 3

Jídlo by mělo vždy obsahovat zdravé tuky, které vás udrží déle syté a zároveň nenaruší proces hubnutí. Skvělými zdroji jsou olivový a kokosový olej, z nichž stačí pouhá lžička denně, nebo avokádo.

KROK 4

Limonády, alkohol a 100% přírodní džusy jsou vaši nejhorší nepřátelé. Obsahují příliš mnoho cukru a prázdných kalorií.

KROK 5

Zdravé jídlo není všechno. Budete muset také cvičit. Měli byste se zaměřit na 500 spálených kalorií denně.

KROK 6

Při cvičení se zaměřte především na kardio cvičení, u kterého se nejlépe pálí kalorie. Postupně zvyšujte intenzitu a dobu cvičení. Začněte s 30 – 45 minutami chůze 3x týdně, postupně zvyšujte dobu trvání po několik týdnů a následně změňte aktivitu třeba na plavání nebo běh.

KROK 7

Jakmile tento proces zvládnete, je čas přejít na intervalový trénink, který je mimořádně účinný pro ztrátu hmotnosti.

KROK 8

Po několika týdnech můžete do svého harmonogramu přidat i posilovací cviky, které v posilovně konzultujte s trenérem nebo je cvičte po 8 – 12 opakování doma.

KROK 9

Máte-li sedavý životní styl, pokuste se zůstat aktivními a jděte třeba na procházku nebo si zaplavat. Dokonce i tanec může pomoci. Vybrat si můžete cokoli, hlavně se vyvarujte sezení na židli po celý den.

zdroj: www.naturalhealingmagazine.com