Umění komunikace ve vztahu. Ne vždy je nutné říkat vše

Mezi tím, co říct nechceme, a tím, co říct nemůžeme, leží základ veškeré komunikace. Všechno nevyřčené se týká jednoho člověka, který neposlouchá, a druhého, který nemluví. Problémy ve vztahu tak nejčastěji vznikají špatnou komunikací, což je něco, proti čemu musíme bojovat, abychom udrželi náš vztah zdravý a zabránili tak utajování nebo lhaní.

Sbližte se pomocí komunikace

Nikdy není pozdě začít mluvit. Pro někoho je těžké se vyjádřit, ale vždy je co zlepšovat, stejně jako je vždy se co učit. V případě páru se před jakýmkoli vážným rozhovorem musí obě strany dohodnout. Například, že budete probírat čistě jen děti nebo stavbu domu či práci. Že za žádných okolností nebudete do rozhovoru plést své rodiče nebo hříchy z mladí a tak dále.

Vyberte si správný čas

Upřednostněte období klidu bez konfliktů, abyste se dostali k tématu. Stejně tak neutrální místo je důležité, kolem by neměly být děti.

Naslouchejte

Schopnost naslouchat je jednou z nejdůležitějších při jakémkoli rozhovoru. V mnoha příbězích je spousta nevyřčeného, často z důvodu studu, proto je důležité dobře naslouchat a umět číst mezi řádky. Pomůžete tak druhé osobě s tím, co je pro ni těžké vyslovit.

Vědět, jak mlčet

Je nutné, abychom vždy za každých okolností říkali všechno? Rozhodně ne. Sen o bývalé milence nebo komplikovaný vztah v práci lze udržet v tajnosti a nevytvářet doma zbytečnou půdu pro konflikt. Umění komunikace je rozlišení, co je vhodné říkat nahlas a co ne.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Topsante.com