Šetřete přírodu i svou peněženku a zkuste účinné domácí alternativy pracího prášku. Odstraní skvrny i zápach

Proč pořád utrácet za drahé prací prostředky plné chemie. Dnešní doba je dobou šetření, udržitelnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Projděte tedy celou svou domácnost, především kuchyň, a hledejte následující věci, které dokonale doplňují prací gely a prášky. Spousta výrobků může navždy změnit váš způsob praní. Poděkuje vám nejen vaše peněženka, ale i oblečení.

Prášek do pečiva

Stačí přidat jen polovinu hrnku prášku do pečiva nebo jedlé sody k tradičnímu pracímu prostředku a vaše oblečení bude krásně svěží. Tento trik je skvělou zbraní proti nežádoucím pachům.

Ústní voda

Věřte nebo ne, ale ústní voda dokáže s prádlem doslova zázraky. Je potřeba pořídit si ústní vodu na alkoholové bázi bez cukru. Přidejte do nádržky asi polovinu šálku a zapněte cyklus praní. Pokud vás zlobí zatuchlé prádlo a už nevíte, jak z něj nepříjemný odér dostat, ústní voda vám skutečně pomůže. Zvláště, když se hodně potíte.

Ocet

Ocet nesmí chybět u žádných domácích triků. Kromě úklidu celé domácnosti a odstranění vodního kamene, jej můžete přidat i k praní oblečení. Nebudete litovat. Ocet je opravdu užitečný k eliminaci zbytků pracího prostředku, který se může usazovat ve vodě mezi praním a odstřeďováním.

Alkohol

Inkoustová skvrna, co ne a ne pustit. Alkohol je řešením na všechno. Vetřete jej přímo do fleku, opláchněte vodou a vyperte běžným způsobem. Stejně tak můžete použít i citrónovou šťávu.

Sůl

Sůl najde ve své kuchyni každý. Potřebujete-li rychle odstranit skvrnu z látky, namočte kus oblečení do studené vody se solí. Je-li skvrna mastná, zasypte ji solí rovnou. Nechte působit, sůl absorbuje tuk dříve, než prádlo vložíte do pračky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tiphero.com