Žena by měla žít s více jak jedním mužem. Podle studie bude její život mnohem šťastnější. Co si o tom myslíte vy?

Polyandrie, jinak řečeno mnohomužství, je druhem polygamie, který umožňuje ženě provdat se za více než jednoho muže. Takový způsob života je zpravidla společností kritizován, protože stále převažuje názor, že manželský slib je smluvní svazek mezi dvěma lidmi, jimž ukládá povinnost věrnosti. Studie však tvrdí, že zvláště ženy ocení možnost mít „náhradního“ manžela, aby byly šťastnější.

Proč by ženy měly mít více než jednoho manžela?

Přemýšlela jste někdy nad plánem B, kdyby se vaše současné manželství pokazilo? Zřejmě ne, málokdo uvažuje nad variantou, že by někdy v budoucnu se současným partnerem rozdělil cesty, ovšem několik studií potvrzuje, že žena může prožívat mnohem naplněnější život po boku více než jednoho muže. Zatímco mnohoženství a mnohomužství je společností špatně přijímáno, někteří lidé cítí potřebu násobit počet partnerů, aby se cítili šťastnější.

Žena s více muži je přínosem pro lidstvo

Podle autorů studie publikované v The Royal Society Publishing tvrdí, že žena vdaná za několik mužů má pro lidstvo obrovskou výhodu. Důvodem je, že zatímco ženy vylučují pouze minimální množství vajíček, muži produkují milióny spermií. Pokud polyandrie může zajistit, že bude častěji provozovat pohlavní styk a mít tak větší šanci na potomstvo, prospělo by ženě provdat se za více než jednoho manžela. Může tak těžit z trvalé podpory, zejména při výchově dětí a plnění každodenních úkolů.

Proč žijeme v monogamii

Ačkoli je studie o polyandrii podnětná, je pravdou, že monogamie je u lidí pravidlem. Přestože se u mnoha savců mluví o polygamii, zdá se, že lidský druh dává přednost společnému životu pouze ve dvou. Hlavní roli hraje oxytocin, hormon lásky. Lidé vylučují oxytocin, když se zamilují, z čehož vzniká zvláštní připoutanost, která podporuje vyhraněnost pro druhou osobu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com