Když se podíváte na některá opuštěná a zchátralá obydlí, řeknete si, že jsou zralá tak akorát na demolici. Tak to však může vidět oko nezkušeného člověka, který bez zkušeností nemůže vidět celý potenciál opuštěného místa. Někdo jiný v něm totiž může vidět skvělou perspektivu, která se při správné investici peněz, času a úsilí může proměnit ve vysněné bydlení. Například jako v případě šikovné Heidi Jones, která zdědila dům po své prababičce.
Dům zůstal ve vlastnictví rodiny
Po smrti prababičky si dům vzala do parády příroda, nikdo se o něj více jak 30 let nestaral. Spolu s pozemkem však zůstal ve vlastnictví rodiny, byla by tedy škoda srovnat jej se zemí. U demolice a úklidu nikdy nevíte, co můžete najít. Je obdivuhodné, jak zůstal interiér zcela zachovalý.
Přestavba může začít
Přestavba domu začíná. Nejprve přišel na řadu neutrální šedý nátěr fasády a na střeše byly vyměněny všechny šindele. Poté přišel na řadu interiér, jenž si vyžádal spoustu práce. Kompletní výměna potrubí a elektrických obvodů, které musely odpovídat moderním standardům. Zejména z bezpečnostních důvodů bylo nutné vyměnit všechna světla a zásuvky. Na podlahu Heidi zvolila světlé dřevěné parkety, které doplňují tmavě hnědé skříňky a obklady. Všechny pokoje, včetně koupelny, jsou jednoduše propojené krásnými dřevěnými parketami.
Kuchyně spojená s obývacím pokojem
Kuchyně a jídelna vedou do obývacího pokoje. Nová okna a lišty dodávají místnostem klidný a útulný dojem. Heidi také zvolila neutrální barvy spotřebičů, nábytku a dekorací , aby celkový výsledek nepůsobil rušivě, ale naopak dojmem místnosti, ve které byste si po náročném dni chtěli odpočinout. Největší změnou prošla ložnice. Na místě nezůstal snad žádný původní prvek. Výsledek je skutečně ohromující a Heide může mít radost, že dala domu druhou šanci na život. Takový pohled nikoho neomrzí.
Úvodní obrázek: S vědomím Heidi Jones, Zdroj: Positivevibration