Dřímá ve vás detektiv? Zahrajte si na Sherlocka Holmese a rozluštěte záhadu. Otázka zní, kdo z dětí má bohaté rodiče

Prostřednictvím testů a kvízů trénujeme mysl se stejnou zvědavostí, jakou prožíváme, když sledujeme detektivní film a ptáme se, kdo by mohl být viníkem. Nejznámější deskovou hrou pro ztotožnění se se skutečným vyšetřovatelem je Cluedo, v níž je nutné odhalit vraha zločinu. Průběh hry disponuje různými indiciemi o podezřelých postavách, možnými zbraněmi a informacemi o místech činu. Nyní si to můžete zahrát na detektiva i vy.

Kdo z dětí má bohaté rodiče?

Televizní seriály a filmy s policisty a detektivy patří k nejoblíbenějším právě proto, že naše zvědavost je vrozená. Pomocí tohoto jednoduchého testu se můžete otestovat a vyzkoušet si vizuální vodítka k nalezení řešení. Jednoduše se budete muset zastavit, abyste pozorně sledovali obrázek dvou dětí. Obě sedí u stolu a chystají se jíst. Kvízová otázka zní, kdo z dětí má bohaté rodiče?

Řešení kvízového testu

Po pečlivém zvážení podrobností o dvou dětech jste se možná zaměřili na dvě hlavní charakteristiky-jak jsou oblečené a co se chystají jíst. Na základě toho, čeho si ceníte, jste možná uhodli správnou odpověď. Řešení je takové, že dítě po levé straně má bohaté rodiče. Proč? Pokud vám jako vodítko stačily hezké šaty a šperk, které dívka nosí, udělali jste velkou chybu, protože jste nezvážili, co se děti chystají jíst. Ve skutečnosti je rychlé občerstvení dívky mnohem levnější než jídlo chlapce, jenž se chystá jíst ovoce a zeleninu, mléko a polévku.

Tento test nás učí klást důraz na všechny detaily a nezastavovat se u zdání, jak by to udělal skutečný detektiv. Překonat první dojem a prozkoumat všechny detaily, aniž byste cokoliv zanedbali, je ten nejlepší přístup, jak postupoval dobrý detektiv.

Úvodní obrázek: Stencil Images, Zdroj: Powerofpositivity.com