Výzkum ukázal, že ženy, které pracují dlouhé hodiny po klasické pracovní době, mohou být vystaveny riziku zhoršených příznaků deprese. Převážně se jedná o ženy, které pracují nad 55 hodin týdně. Sice delší pracovní doba než je standardních 8 hodin plného úvazku nezpůsobuje depresi, ale rozhodně s ní úzce souvisí. Pokud máte pocit, že také patříte do této skupiny žen, rádi bychom vám poradili, jak najít kompromis mezi nadměrným počtem odpracovaných hodin a příznaky deprese.
Snižte počet odpracovaných hodin
Jedním ze způsobů, jak snížit riziko deprese, je nechodit z práce pozdě v noci nebo nepracovat o víkendech. Promluvte si se svým šéfem nebo, jste-li živnostník, snažte se najít způsob, jak na sebe nevyvíjet tolik pracovního tlaku.
Změňte své chování
Klíčovým rysem deprese je nečinnost. Tím myslíme nečinnost ve svém volném čase mimo práci. I když můžete mít pocit, že spousta práce znamená být aktivními, není tomu tak. Cílem, jak zahnat depresi, je identifikovat a změnit aspekty chování, které k ní vedou. Najděte si koníčka, mimopracovní aktivitu, která vás bude naplňovat, u které se odreagujete a která vám pomůže vyřešit vaše problémy s depresivními stavy.
Myslete jinak
Lidé, které trápí deprese, mají obvykle tendenci přemýšlet negativním způsobem. Často považují sami sebe za bezcenné a svět za špatné a nespravedlivé místo. Mají zkreslené myšlenky o životě. Účinným způsobem, jak si pomoci od deprese, je tedy změnit způsob svého myšlení. Zaměřte se na pozitivní věci ve svém životě, na to, co je pro vás důležité a co vám dělá radost.
Nezapomínejte, že duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické. Proto by se příznaky deprese neměly brát na lehkou váhu. Práce vám neuteče!
Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou, zvláště mezi těmi, kteří neví, kdy v práci skončit.
Zdroj: womenworking.com