Co představuje kyselina hyaluronová pro naši pleť a její vedlejší účinky

Kyselina hyaluronová se dnes nachází v tolika kosmetických přípravcích pro péči o pleť, že o ní slyšíme zprava, zleva od většiny dermatologů i z televizních reklam. Ale co přesně kyselina hyaluronová představuje? Tomu se budeme snažit přijít na kloub v dnešním příspěvku, kde se budeme věnovat výhodám kyseliny hyaluronové a podíváme se, zdali nám hrozí nějaké vedlejší účinky, které bychom měli mít na paměti.

Co je to kyselina hyaluronová?

Jedná se o látku, kterou naše pokožka přirozeně produkuje. Řadíme ji mezi zvlhčovače, což znamená, že dokáže absorbovat a zadržovat obrovské množství vody. Ačkoli ji naše tělo dokáže produkovat přirozeně, stárnutím se tato schopnost snižuje a naše pokožka má tendenci více vysychat. Proto se spousta lidí obrací na různá séra nebo zvlhčovače s obsahem kyseliny hyaluronové, aby získali trochu hydratace navíc.

Jaké jsou výhody kyseliny hyaluronové?

  • Zjemňuje a hydratuje pokožku, čímž minimalizuje výskyt vrásek.
  • Má uklidňující účinky na citlivou a velmi citlivou pokožku.
  • Určitá složení kyseliny hyaluronové mohou dokonce stimulovat tělo k vytvoření vlastní kyseliny hyaluronové.

Má kyselina hyaluronová nějaké vedlejší účinky?

Ačkoli se v názvu tohoto účinného zvlhčovače vyskytuje slovo „kyselina“, nenechte se zmást, nehrozí, že by se vám roztekla půlka tváře. Naopak! Tím, že kůži nijak neodlupuje, je její použití obecně velmi bezpečné. Vedlejší účinky se mohou vyskytnout pouze ve vzácných případech v podobně podráždění. Častěji se mohou objevit ve chvíli, kdy užívání kyseliny hyaluronové kombinujete s jinými dráždivějšími složkami. Sama o sobě je jinak vhodná pro všechny typy pleti bez jakéhokoli nebezpečí, ovšem stejně jako u jiných produktů, i u kyseliny hyaluronové se řiďte pokyny, které najdete na obalech renomovaných značek prodávaných v autorizovaných prodejnách.

Používáte kyselinu hyaluronovou? Jaké s ní máte zkušenosti? Neváhejte se o ně s námi podělit v komentářích a článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: today.com