Zbavit se špatných návyků je nesmírně obtížný proces, ale ještě těžší je omezit způsoby chování, o kterých ani netušíme, že nám škodí. Níže jsme sestavili seznam každodenních návyků, které mohou způsobit více škody než užitku. Určitě se v nich najdete i vy.
Bránění kýchání
Když zavřeme ústa a zacpeme si nos ve snaze vyhnout se kýchání, náš nitrolební tlak se značně zvyšuje. Tok krve do našeho mozku je přerušen a krevní cévy a nervová tkáň jsou stlačeny. To může vést k bolestem hlavy, poškození cév nebo dokonce k problémům se sluchem.
Používání parfémů
Průmyslová odvětví často používají ve svých parfémech syntetické látky, aby voněly intenzivněji, navíc jsou levnější než přírodní oleje. Intenzivní aroma však způsobuje závratě, nevolnost a ospalost. Kromě toho dráždí oči, hrdlo a pokožku. Je tedy lepší parfémy vyměnit za esenciální oleje.
Skladování potravin v plastových nádobách
Spousta plastových nádob obsahuje umělé chemikálie, jako je například bisfenol A a ftalát, které jsou navrženy tak, aby udržovaly pružnost materiálu. Pokud jídlo zůstane v plastových dózách příliš dlouho, mohou do něj tyto chemikálie proniknout. Jejich konzumace může negativně ovlivnit váš endokrinní systém. Lepší je tedy skladovat potraviny v nádobí ze skla, keramiky nebo nerezové oceli.
Používání telefonu před spaním
Freepik
Na povrchu pokožky žije velké množství prospěšných bakterií, které hrají důležitou roli při ochraně našeho těla před exogenními bakteriemi. Pokud příliš často používáte antibakteriální mýdlo, nakonec ruce natolik sterilizujete, že vytvoříte vhodné prostředí pro vstup škodlivých bakterií do našeho těla. Dermatologové doporučují používat taková mýdla pouze na drobná poranění, jako jsou škrábance a oděrky.
Nošení těsných kalhot
Ačkoli jsou takové kalhoty v módě, úzké nohavice neustále tlačí na vaši pokožku a nervová zakončení. To způsobuje pocit nepohodlí, který může vést k problémům s nervovým systémem. Navíc snížené proudění vzduchu k vašim nohám může způsobit svědění a dokonce i necitlivost.
Pití čerstvě vymačkaného džusu
Ne každý ví, že čerstvě vymačkaná šťáva je pro nás dobrá jen v malém množství. V případě specifických poruch mohou tyto šťávy způsobit i vážná poškození těla. Například hroznová šťáva se nedoporučuje lidem s obezitou nebo cukrovkou.
Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Alphaprolipsis.gr