Na traumatizovaného psa se konečně usmálo štěstí. Našel nový domov a svoji lásku dává najevo rozkošným způsobem

Zvířata, stejně jako lidé, která v životě prožila určitou formu krutosti, se mohou vzdát naděje na život v domnění, že na světě neexistuje žádná láska ani štěstí. Za takového psa byl považován i Sanford, když se dostal do zvířecího útulku v Texasu. Sanford ale znovu nalezl úsměv a radost.

Kulka v pravé noze

Po srážce autem Sanforda našli na kraji silnice strážníci pro kontrolu zvířat. Také měl kulku na pravé zadní končetině. Byl převezen do malého zvířecího útulku v Dallasu, ale pracovníci neměli dostatek informací a zdrojů, aby mu poskytli potřebnou lékařskou péči. Naštěstí dobrovolnice z místní záchranné skupiny pro psy okamžitě zakročila.

Sanford se nesnažil o žádný kontakt

„Byl fyzicky i psychicky zlomený, ať za ním přišel jakýkoli dobrovolník, nesnažil se o žádný kontakt,“ řekl výkonný ředitel záchranné stanice. Vypadalo to, jako kdyby všechno vzdal a jen čekal, až přijde jeho čas. Když byl ale po nezbytné lékařské péči převezen do nového domova pěstounky Karen, stal se z něj naprosto jiný pes.

Nejšťastnější pes s úsměvem

Karen Velazquez potvrdila, že Sanford je ten nejšťastnější pes, jakého kdy potkala: „Momentálně je to 52. pes v mé pěstounské péči a mohu upřímně říct, že jsem nikdy neměla nikoho tak usměvavého jako je Sanford. Dívá se na mě způsobem, jak se nedívalo žádné zvíře ani člověk, včetně mých vlastních domácích mazlíčků. Jediná chvíle, kdy se neusmívá, je tehdy, když spí.“

Konečně v bezpečí

Jakmile dorazil do Karenina domova, uvědomil si, že je na bezpečném místě. Chodí na každodenní procházky, hraje si se svými novými psími kamarády a jí plnohodnotné jídlo. Na svůj věk (10 let) je velice hravý a nyní potřebuje jediné, nový milující domov, kde stráví zbytek života. Bude to skvělý rodinný pes.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Theanimalclub.net