Akt laskavosti policisty zasahujícího při dopravní nehodě. Za příkladné chování k malému chlapci sklidil pochvalu široké veřejnosti

Prostý akt laskavosti policisty, jenž zašel nad rámec svých povinností, by zůstal bez povšimnutí, kdyby nebylo pohotové kolemjdoucí, která zvěčnila na svém mobilním telefonu scénu, jež dojme i to nejtvrdší srdce. Po nehodě tří vozidel seděl muž s malým chlapcem na obrubníku a snažil se jej rozptýlit.

Nehoda tří aut způsobila chaos

Po nehodě tří vozidel v Coral Springs na Floridě se žena jménem Janet Balestriero zastavila, aby byla svědkem chaotické scény, která v ulicích města nastala. Uprostřed toho všeho si stačila všimnout něčeho, co se dotklo jejího srdce. Jeden z policistů, Bryan Dougherty, přivolaných na místo kolize, seděl na obrubníku s malým chlapcem, jehož otec byl účastníkem nehody. Strážník mezitím klidně seděl, aby chlapce zabavil a zbavil jej stresu ze všeho, co se kolem něj dělo.

Otec byl v šoku

Ve chvílích jako je tato mohou rodiče často ztratit povědomí o svých dětech a najednou je pustit z dohledu. Otec malého chlapce byl zjevně velice rozrušen a v šoku z autonehody, které se právě zúčastnil. Policista si rychle uvědomil, že taková stresující scéna vyžaduje z jeho strany určité techniky k rozptýlení, aby se ještě k tomu všemu chlapec někam nezatoulal ve snaze utéct před hrozivým obrazem.

Rozhovor o oblíbené Disney postavičce

Rozhodl se tedy sednout si s dítětem na kraj silnice a povídat si s ním o jeho oblíbené animované postavičce od Disney, zatímco kolem nich probíhalo napjaté odklízení nehody. Janet, která šla zrovna kolem, se přirozeně zastavila, aby zjistila, co se děje. I v takovém chaosu si ale stačila všimnout, jak pečlivě se policista stará o bezpečí a klid malého chlapce. Dvojici vyfotografovala a zveřejnila snímek na sociálních sítích, k němuž napsala: „Každý den se snažím najít na tomto světe alespoň trochu laskavosti, a tady je.“

Úvodní obrázek: ZhakYaroslav / Shutterstock, Zdroj: Spotlightstories.co