Alternativy drahých kosmetických přípravků, které si můžete vyrobit doma za minimální náklady

Každá žena touží být krásná a atraktivní. Bohužel taková péče někdy může stát dost peněz vynaložených na kosmetické výrobky, které k živému vzhledu pomáhají. Existují ale určité efektivní domácí prostředky, které vám pomohou dosáhnout nejlepších výsledků. Pár takových tipů pro získání přirozené krásy pro vás máme. Ušetříte čas i peníze.

Slaná voda pomůže zmírnit otoky a dodat čerstvý vzhled

Rozpusťte sůl ve vodě, namočte ručník do roztoku a přiložte na tvář po dobu 10 minut.

Plné rty pomocí oleje a kartáčku na zuby

Použít můžete jakýkoliv kosmetický olej – broskvový, mandlový nebo také klasický balzám na rty. Vezměte měkký kartáček na zuby a jemně si na 1 minutu potírejte rty.

Olivový olej pro zářící a hydratovanou pleť

Masírování tváře s olivovým olejem pomáhá dopřát pleti čistotu, měkkost, hladkost a matnost. Nejdříve si napařte obličej a poté olej vmasírujte do pokožky asi po dobu 7 minut. Opakujte každých 4 – 5 dní.

Med pomáhá odstranit záněty a akné

Aplikujte na akné med a nechte působit asi 15 minut. Poté si umyjte obličej teplou vodou. Tento postup vám pomůže zmenšit velikost pupínků a snížit jejich viditelnost tak, abyste je mohli snadno překrýt make-upem.

Použijte oční kapky proti zánětům pleti

Další skvělý způsob, jak se zbavit těchto nepříjemných pupínků je pomocí očních kapek. Nakapejte pár kapek na vatový tampónek a vložte do mrazáku na 3 – 5 minut. Poté přiložte na postiženou oblast a mírně zatlačte. Pupínek bude téměř neviditelný.

Doma vytvořený produkt pro odličování

Smíchejte čistou vodu s olivovým olejem v poměru 3:1 a dobře protřepejte. Poté použijte jako klasický odstraňovač make-upu.

Jedlá soda pomáhá odstranit zarostlé chloupky

V malé misce smíchejte 1 lžičku jedlé sody, 1 lžičku mleté ovesné kaše a 1 lžíci vody. Dobře promíchejte, dokud nezískáte hustou pastu. Aplikujte na kůži a nechte působit 5 minut. Poté opláchněte horkou vodou.

Použijte jedlou sodu také pro odstranění pytlů a tmavých kruhů pod očima

Přidejte lžičku jedlé sody do sklenice horké vody nebo čaje a dobře promíchejte. Namočte vatový tampónek a poté aplikujte na oblast pod očima. Nechte 10 – 15 minut působit, důkladně opláchněte a použijte hydratační krém. Opakujte každý den, dokud si nevšimnete výsledků.

Banánová maska pro zdravé a lesklé vlasy

Budete potřebovat 1 banán, 1 vejce, 1 lžíci medu a ½ sklenice tmavého piva. Vše smíchejte, dokud nezískáte hladkou směs. Aplikujte na vlasy na několik hodin. Opláchněte teplou vodou. Masku používejte jednou týdně a uvidíte úžasné výsledky během chvíle.

Směs kokosového a levandulového oleje pro delší řasy

Kombinace ½ lžičky kokosového oleje a 2 – 4 kapek levandulového oleje vám pomůže při růstu delších řas. Aplikujte směs na řasy nejméně 3x týdně a vaše řasy budou časem hustší a lesklejší.

zdroj: brightside.me